Počet nakažených v Česku stoupl na 8065: „Za týden uvidíme“, varuje Prymula před lehkomyslností

Ve dnešní době, celkový počet nakažených Covid-19 je 8065. V pátek 8.května jich přibylo 31, ale počet provedených testu se denně zmenšuje.

Aktuálně v České republice je 3386 nakažených. Počet vyléčených od koronaviru je 4408 pacientů. Počet úmrtí v České republice od nové nákazy je 271 lidi.

.

Od začátku května denně v ČR přibývá pod 100 lidi. Skoro všichni nakažení jsou v domácí karanténě, a 258 pacientů v nemocnicích. 46 z nich jsou v velmi těžkém stavu.

Ve dnešní době nejvíc případu nákazy koronavirem je v Praze. Momentálně je jich tam víc než 1800. Také je tam největší počet úmrtí, zemřelo tam 90 lidi.

.

V Moravskoslezském kraji počet nakažených je 1139. Počet úmrtí je 40 lidi. Nejmenší počet zemřelých je Zlínském kraji.

Že všech oblasti ČR, Jižní Čechy přežily nákazu nejlépe. Mají jenom 179 nemocných. Podle počtu nakažených na 100 tisíc obyvatel jsou také nejlepší, mají jenom 28 lidi.

.

Zdravotníci ČR od 1.března, kdy přibylo 3 nakažených, snaží se zničit nový typ koronaviru Covid-19. První úmrtí se stalo 22.března.

Kolektivní imunita testovala obyvatelstvo ČR na koronavirus, a zjistila, že počet nakažených v české populaci je velmi nízký. Testy prováděli v Praze, Brně, Olomouci a v Litoměřicích.

.

11.května uvidíme, jaký bude stav

Česky epidemiolog Roman Prymula řekl, že se epidemie za nějakou dobu muže restartovat. Koronavirus pro své šíření potřebuje úzký kontakt lidi, který bude možný od 11.května.

.

“Za týden uvidíme, jaký bude stav”, – řekl epidemiolog. V pondělí bude velké rozvolnění opatření, které ukáže, jak se muže rozšířit koronavirus v běžným životě.

.

“11.května bude zásadní rozvolnění. Nakonec uvidíme, jaká je situace v naši země. Myslím si, že otevření obchodu bude mít negativní vliv na šíření Covid-19”, – uvedl epidemiolog.

.

“Ještě nemáme vyhráno. Při osobním kontaktu velké množství lidi nedodržují ochranu. Za 14 dni uvidíme, jaká situace bude v ČR”, – dodal Prymula.

Share