Tato vzácná fotografie ukazuje 4 malé leopardy: Ale ne každý je najde, mláďata se dokázala dobře maskovat mezi kameny

Mláďata byla dobře maskovaná.

Tato vzácná fotografie ukazuje čtyři leopardí mláďata opalovající se na skalách v mongolských horách – ale můžete je uvidět?

.

Neuvěřitelnou akci natočil tým WWF (World Wildlife Fund), který dokázal detekovat malé leopardy, zatímco jejich matka lovila.

Mláďata, která se dokázala dobře maskovat mezi kameny, byla nalezena pastýři pracujícími ve Světovém fondu pro volně žijící zvířata v Mongolsku, který studuje a chrání velkou kočičí rodinu před vyhynutím.

Zde je jeden z těchto sněhových leopardů.

.

Fotograf, výzkumný pracovník a průvodce divočiny Otgonbayar Baatargal byl schopen vyfotografovat čtyři děti, které si po jídle užívaly pěkný odpočinek s jejich „matkou hrdinkou“.

Podle odborníků z WWF v Mongolsku je pro leopardy takové množství mláďat na jednom místě – poměrně vzácný jev.

.

„Hora, kde jsme našli čtyři mláďata, je několik set mil od hranice Mongolska s Ruskem,“ řekl jeden člen týmu.

„Čtyři mláďata byla sledována z bezpečné vzdálenosti, když hráli, spali a protahovali se na slunci, zatímco jejich matka lovila.“

Za povšimnutí stojí, že se jedná o druhý potvrzený případ v zemi v posledních letech, kdy byly spatřeny celkem 4 koťata leopardí – předchozí případ byl zaznamenán v roce 2016.

Tento druh kočkovité šelmy, která žije na pohořích od Afghánistánu po Mongolsko a západní Čínu, je považován za „zranitelný“ kvůli pytláctví.

V divočině je jen asi 10 tisíc zralých jedinců a jejich počet neustále klesá.

Podařilo se vám najít všechny leopardy?

Ne? Pak rychle zjistěte, kde se leopardy nachází!

Tohle jsou tito hezcí muži!

Share