9 litrů vody každý den: přesně tolik pila žena, aby zachránila své dítě a překvapivě to zafungovalo

Manželský pár z Anglie – Callie a Jason Hilbert – se připravovali na doplnění rodiny. Měli už devítiletého syna Olivera a pětiletou dceru Holly.

V 18. týdnu Callie nečekaně ztratila plodovou vodu. V nemocnici lékaři uvedli, že po ztrátě tohoto množství ochranné tekutiny dítě přežije pouze v 10 % případů. Ženě nabídli ukončit těhotenství.

Zdroj: findimindi.ru

Hilbertovci byli zoufalí.

„Jason a já jsme se drželi jeden druhého a plakali. Bylo nesnesitelně těžké si myslet, že naše dítě brzy zmizí, zejména proto, že jsem stále cítila jeho otřesy. Byl příliš malý na to, aby přežil“, řekla Callie.

Zdroj: findimindi.ru

Callie vytáhla telefon a pořídila první a poslední fotografii s nenarozeným dítětem…

Následujícího dne ultrazvukové vyšetření ukázalo, že srdce dítěte stále bije. Voda však odešla ve velkém množství a na přežití dítěte zbývalo jen málo tekutiny.

„Bylo mi řečeno, že ukončení těhotenství bylo nejlepší volbou, protože dítě mělo méně než jedno procento šance na přežití.“

Při hledání pomoci se Callie vrhla na sociální sítě. Na stránce Little Heartbeats, která je pro ženy v podobné situaci, bylo Callie doporučeno pít více vody.

Zdroj: findimindi.ru

„Když jsem četla, že tato rada pomohla ostatním matkám, okamžitě jsem si uvědomila, že dítě neopustím. Pokračovala jsem ve výzkumu a četla jsem, že čím víc matka pije, tím je to pro dítě lepší, zvyšuje plodovou vodu. Pít více tekutin můžete částečně doplnit ztracený objem plodové vody. Neměla jsem co ztratit, a tak jsem se rozhodla, že to zkusím.“

Lékaři souhlasili, ale varovali před rizikem infekce dítěte.

Na základě doporučení na internetu Callie více odpočívala a pila až devět litrů vody denně.

„Nebylo snadné tolik pít, ale musela jsem se pokusit zachránit naše dítě.“

K radosti rodičů se dítě nadále pohybovalo a přibíralo na váze.

„Byla jsem zoufalá. Bylo nutné dostat se na 24 týdnů, kdy bylo dítě považováno za životaschopné a bylo mu poskytnuto lékařské péče, aby zůstalo naživu, takže jsem dál pila.“

Po 24 týdnech začali lékaři injekčně podávat ženě steroidy ke stimulaci vývoje plic u plodu. A konečně, v 28. týdnu, Callie porodila chlapečka Lea o hmotnosti 900 gramů.

Dítě bylo okamžitě převezeno na intenzivní péči. Leo tam ležel tři měsíce a nabral potřebnou váhu, poté byl propuštěn domů.

Zdroj: findimindi.ru

Uplynuly dva roky. Z Lea vyrůstá zdravé a veselé dítě.

Lékaři tomuto příběhu těžko věří.

„Neexistují žádné důkazy o tom, že pití velkého množství vody sníží riziko pro nenarozené dítě, proto je třeba okamžitě vyhledat lékařskou pomoc“, uvedl profesor Mark Kilby, mluvčí Royal College of Obstetricians and Gynecologists.

Mluvčí Little Heartbeats namítla: „Mnoho matek, které v této situaci podporujeme, považuje pitnou vodu za užitečnou. Uznáváme však, že to nemusí vždy platit, protože existuje mnoho faktorů a každé těhotenství je jedinečné. Proto pokračujeme v získávání finančních prostředků na další výzkum.“

PSALI JSME: ŽENA NECHALA SVOU DCERU S TELEFONEM JEN NA NĚKOLIK MINUT, ALE HODNĚ TOHO LITOVALA: DÍTĚTI SE PODAŘILO ZNIČIT JEJÍ POVĚST

PŘIPOMÍNÁME: NEZBEDNÝ BEAGLE VZAL DÍTĚTI OBLÍBENOU HRAČKU: ALE PAK SE ROZHODL OMLUVIT

Share