Babiš musel čelit tvrdé kritice ve Sněmovně: Předseda vlády odmítl mluvit o tom, jak je vláda připravená na třetí vlnu koronaviru, podle Babiše neskončila ani ta první

Premiér Andrej Babiš ve čtvrtek zažil horké chvilky během interpelaci. Rozčiloval se hlavně po otázkách opozičních poslanců. Nemohl například odpovědět na otázku poslankyně od Pirátů, když se zeptala předsedu vlády, proč je nyní v Česku nejvíce obětí na milion obyvatel.

Zdroj: Gettyimages

Olgu Richterovou zajímalo, proč jsme v Evropě nejhorší zemí s největším počtem mrtvých na milion obyvatel. Andrej Babiš však prohlásil, že poslankyně lže a k uvedeným číslům se nechtěl vyjádřit.

„Máme nejvyšší počet mrtvých ve srovnání s okolními státy,“ uvedla Richterová a dodala, že za počty mrtvých může vláda, která schvalovala opatření, která nefungovala.

Politička také chtěla po Babišovi omluvu za to, že před deseti dny ve svém hlášení Čau lidi říkal, že virus slábne.

Předseda vlády však na otázku neodpověděl a pouze několikrát řekl, že se jedná o lež. Babiš se rozčiloval a tvrdil, že se o tom nechce bavit v době, kdy vláda bojuje o záchranu lidských životů.

Zdroj: pirati.cz

„Je to o těch lůžkách, o těch lůžkách,“ opakoval Babiš, který označil uvedená data z oxfordské aplikace Our World in Data za nepravdivé a vytržené z kontextu.

Zdroj: Gettyimages

Premiér prohlásil, že ho nezajímají metodiky z jiných zemi a myslí si, že je to nechutné, když se podobná témata v aktuální situaci probírají.

Andrej Babiš reagoval také na žádost o omluvu. Znovu prohlásil, že to není pravda a může přečíst to co, říkala opozice, když se znovu zaváděly roušky.

„A mě mrzí, že skutečně takovouhle záležitost, která je tak bolestná pro lidi, tady vlastně řešíte,“ dodal premiér.

Předseda vlády také odmítl mluvit o tom, jak je vláda připravená na třetí vlnu koronaviru. Neví, jak někdo může hodnotit, kdy jedna vlna skončila a druhá začala.

Zdroj: Gettyimages

Podle Babiše neskončila ani ta první, protože za celou dobu v republice nebyla zaznamenána nula, takže covid-19 nikam nezmizel.

Zdroj: Gettyimages

Share