Slovensko kvůli šíření koronaviru zavádí zákaz vycházení: „Věřte mi, že není jiná cesta,“ uvedl Matovič

Od soboty 24. října do neděle 1. listopadu bude na celém Slovensku platit zákaz vycházení s výjimkou cest na testování, do práce a zabezpečení nezbytných životních potřeb či pobytu v přírodě v okrese bydliště.

Zdroj: finreport.sk

V nejvíce zasažených okresech (Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Bardejov) budou platit přísnější pravidla. Slovenský premiér o tom informoval po čtvrtečním jednání ústředního krizového štábu a vlády.

Zdroj: noviny.sk

Igor Matovič (OĽaNO) vysvětlil, že v nejpostiženějších regionech budou moct lidé využívat výjimky ze zákazu vychází pouze v případě, že budou mít negativní výsledek PCR testu. Podle šéfa kabinetu šlo o nejtěžší rozhodování v historii Slovenska.

Zdroj: news.rbc.ua

Zákaz vycházení mimo bydliště nebude podle výjimek platit v době od 1.00 do 5.00 hodin. Stejně tak v případě cesty na testování, do práce, doprovodu dítěte do školy, návštěvy lékárny, lékaře či péče o blízkou osobu.

Zdroj: teraz.sk

Matovič tvrdí, že přijatá opatření jsou jedinou cestou, jak se vyhnout totálnímu lockdownu: „Věřte mi, že není jiná cesta, jak se vyhnout tomu, co by přineslo nepředstavitelné ekonomické škody.“

Zdroj: youtube.com

Dalším důležitým rozhodnutím slovenské vlády je, že se od pondělí 26. října do 27. listopadu uzavřou školy. Otevřené zůstanou pouze mateřské školky a první stupeň základních škol.

Zdroj: t.aimg.sk

„Pokud bude situace příznivá, v pondělí 30. listopadu by se měly žáci vrátit do škol,“ uvedl ministr školství, vědy, výzkumu a sportu Branislav Gröhling (SaS) na sociální síti.

Share