Nakažený koronavirem Jan Hamáček řekl, že příští měsíc bude těžký: některá opatření mohou být i během Vánoc

Ministr vnitra a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček byl hostem pořadu Napřimo v TV Nova. Ve středu 21. října ministr prostřednictvím svého Twitteru potvrdil informaci, že se nakazil koronavirem. Jan Hamáček komunikoval s moderátorkou a odpovídal na dotazy diváků.

Hovořilo se hlavně o prodloužení nouzového stavu, opatřeních a o období Vánoc.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Jan Hamáček ve středu prostřednictvím svého Twitteru oznámil, že se nakazil koronavirem.

Ministr vnitra předpokládá, že se nakazil od ministra zemědělství Miroslava Tomana.

Šéf Ústředního krizového štábu prozradil, jak se nyní cítí. Cítí lehké nachlazení, bolí ho hlava a cítí tlak za očima. Zatím to vypadá jako lehká forma.

Zdroj: Blesk.cz

Ve čtvrtek vstoupí v platnost přísnější opatření k boji proti koronaviru. Ministr vnitra se domnívá, že dál už je téměř nemožné zpřísnit.

„Drakonická opatření by byla například zastavení průmyslu a nechat běžet jen potravinářství, ale věřím, že k tomu nedojde,“ řekl Jan Hamáček.

Zdroj: YouTube / Politika v Česku / TV Barrandov

Ministr také řekl, že příští měsíc bude těžký, ale doufá, že to Česko zvládne. Proto je podle něj nutné nouzový stav prodloužit.

Řekl, že chápe lidi, že se jim nelíbí mnoho opatření, která vláda zavedla, ale ještě nejméně 30 dní budou muset vydržet.

Zdroj: Profimedia

Nyní je jedním z hlavních cílů vlády snížení reprodukčního čísla na úroveň 0,8. Poté bude možné uvažovat o zrušení nouzového stavu a zmírnění opatření.

Také šéf Ústředního krizového štábu se domnívá, že některá opatření mohou být i během Vánoc. Podobná situace byla už na jaře během Velikonoc.

Ministr vnitra řekl, že nejde jen o roušky, ale hlavně o to, aby občané dodržovali odstup. Není to jen vzdálenost na ulici, ale je velmi důležité, aby lidé slavili Vánoce doma, než aby navštěvovali své příbuzné a známé.

Zdroj: YouTube / MinisterstvoVnitraCR

Ve čtvrtek vstoupí v platnost nová přísnější opatření. Nyní venku můžete být maximálně dva, výjimky jsou pro členy jedné rodiny nebo spolupracovníci.

Zdroj: iROZHLAS.cz / Michaela Danelová

„My skutečně musíme ochránit životy našich občanů. Ten problém, proč to děláme, je kapacita lůžek,“ vysvětlil premiér Andrej Babiš.

Share