Zeman vyzývá lidi, aby dodržovali protiepidemická opatření: opozice je přesvedčená, že tvrdým opatřením šlo předejít

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček uvedl, že prezident Miloš Zeman uvítal opatření, která schválila vláda v souladu se zhoršující se epidemickou situací. Hlava státu chce, aby lidé pravidla dodržovali.

Opozice sice opatření podporuje, ale je přesvědčená, že jsme se mohli krizi vyhnout. Požaduje také po vládě, aby pomáhala lidem, které krize zasáhla.

Zdroj: ihned.cz

Vláda znovu zpřísnila opatření a od čtvrtka od 6 hodin ráno se zavřou maloobchody a služby, pokud se nejedná o prodejny se základním sortimentem.

Dojde i k omezení pohybu osob. Cestovat bude povoleno za rodinou, do obchodu a do práce.

Zdroj: irozhlas.cz

„Pan prezident nová opatření podporuje a prosí občany, aby je trpělivě dodržovali,“ prohlásil Jiří Ovčáček a dodal, že je to podle Zemana v zájmu záchrany životů.

Zpřísnění omezení podporuje i opozice. Předseda ODS Petr Fiala řekl, že se nyní musíme důvěřovat odborníkům a doufá, že vláda tento krát je uposlechne.

Fiala vytkl vládě, že se půl roku zabývala volbami a ke dnešní situaci nemuselo dojít. „Teď je důležité situaci rychle zvládnout a pomoci všem, které pandemie a vládní opatření zasáhly,“ dodal politik.

Šéfovi Pirátů vadí, že vláda špatně komunikuje s veřejností a tím pádem dochází k chaosu, kdy jedná část kabinetu mluví o lockdownu a ta další říká opak.

Zdroj: romea.cz

Bartoš navíc požaduje, aby bylo přesně uvedeno, jak dlouho jednotlivá opatření budou trvat, a jak vláda pomůže postiženým odvětvím.

Předseda SPD Tomio Okamura také chce, aby vláda co nejdříve oznámila o pomoci občanům a firmám, které koronakrize zasáhla. Politik řekl, že poslanci SPD mohou pracovat klidně nonstop, aby lidem pomohli.

Zdroj: novinky.cz

Nepodpořili vládu však komunisté. Místopředseda poslaneckého klubu Leo Luzar pro ČT24 uvedl, že ho plošná opatření překvapila a nevidí jejich konkrétní zdůvodnění.

Předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová si myslí, že vláda mohla aktuální situaci předejít, kdyby postupovala dle dostupných dat a vývoje epidemie.

Šéf Starostů Vít Rakušan říká, že tvrdá opatření jsou na místě, ale je to podle něho důsledek selhání vlády, která svým jednáním způsobila nedůvěru občanů v její rozhodnutí.

Zdroj: e15.cz

Share