Muž se zamiloval do matky své manželky a požádal o rozvod po osmi letech manželství kvůli nové svatbě

Po osmi letech manželství požádal Angličan o rozvod kvůli nové svatbě. On se totiž zamiloval do někoho jiného – do matky své manželky.

Muž se mohl znovu oženit až poté, co kvůli lásce málem nešel do vězení a prosadil zrušení starého britského zákona.

Milostný příběh Clive a Brendy Banden z anglického Warringtonu trvá více než 30 let, ale způsob, jakým začal, může překvapit každého.

Jejich román se točil, když oni si byli tchyní a švagrem. Muž potřeboval strávit s dcerou čtyři roky společného manželství, aby pochopil, že vše, co v ní miloval, ta dostala od matky.

Clive se tak zamiloval do své tchyně a začal se s ní tajně vídat.

Nejzajímavější je, že prvně vyvolený dcery, se Brandy nelíbil, dokonce byla proti jejich manželství (jak kdyby něco tušila!).

Zdroj: kenguru.plus

Milenci svůj vztah dlouho tajili, ale osmý rok manželství Clive nevydržel a rozvedl se ukončit vztah s manželkou, se kterou vychoval dvě děti.

V té době už Irene považovala Clivea za člověka celého jeho života. Matce nevěru stále nedokázala odpustit, přestože se Brenda snažila navázat vztah s dcerou.

„Ukázalo se, že jsem o své matce nic nevěděla. Muž se postavil mezi nás a naše rodina se rozpadla. Neodpustím to ani jemu ani jí.“

Sami milenci byli ale i přes těžký rozchod s rodinou šťastní.

„Lidé si mysleli, že nevydržíme dlouho, ale všechno se ukázalo jinak. Trávíme spolu celý čas, každý den a v tom je zázrak.“

V roce 1997 Clive požádal o ruku, ale jakmile podali žádost o registraci manželství, byl zatčen. Podle zákona, který působil na území Anglie více než 500 let, se příbuzní nemohli navzájem oženit a Bandenovi hrozil trest odnětí svobody až na sedm let.

O zákonu milenci věděli, ale byli si jisti, že pokud žena je vdova, a Irene se znovu provdá, jejich manželství bude schváleno.

Až po deseti letech řízení Evropský soud rozhodl, že zákaz manželství mezi příbuznými, porušuje lidská práva. Teprve když to vyšlo najevo, Clive se postavil na jedno koleno a ještě jednou požádal Brendu, aby se ta stala jeho ženou.

Oni se vzali 17 března 2007 v registračním úřadu Warringtonu – na stejném místě, kde Clive dal přísahu věrnosti Irene před 30 lety, a v roce 2020 pověděli svůj příběh novinářům.

Nikdo z rodiny nebyl na svatbě. Jen jeden vzdálený příbuzný jim poslal blahopřání, ale to novomanželům nezkazilo den.

„Po dlouhou dobu jsme bojovali za to, aby tento den přišel a nezapomeneme na to. Naše rodiny s námi nebyly, protože byly vždy proti našemu manželství. Ale jediné, co nás trápí, je náš společný život.“

Zdroj: kenguru.plus

Share