Pavel Novotný hodlá kandidovat na prvního místopředsedu ODS: někteří členové ODS ho ale chtějí ze strany vyloučit

Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný prostřednictvím svého Facebooku oznámil, že hodlá kandidovat na prvního místopředsedu ODS. Nyní tuto funkci vykonává Zbyněk Stanjura. Kromě toho starosta napsal, že se hodlá soustředit i na volby do Evropského parlamentu. Ale ty volby budou za čtyři roky.

O tom, kdo bude novým prvním místopředsedou ODS, se rozhodne během příštího kongresu ODS. Pavel Novotný má své ambiciózní plány, které hodlá realizovat.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Starosta pražských Řeporyjí už na minulém kongresu kandidoval na prvního místopředsedu strany. To bylo v lednu 2019. Tehdy ale nevyhrál a tu funkci vykonává Zbyněk Stanjura.

Je třeba také říci, že někteří členové strany by byli rádi, kdyby Pavel Novotný opustil ODS. Dokonce ho k tomu vyzvali.

Starosta si alemyslí, že lídr ODS už více nemá rád lidi, které starosta urazil. Podle něj nejde o obsah, ale o formu jeho výroků. Má tuto stranu rád a právě proto je členem ODS.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Miluji tu stranu, potřebuje mě. Kdo toto nechápe, nemá ánung o tom, co je to PR,“ řekl Pavel Novotný pro novinky.cz.

Pavel Novotný se kdysi v minulosti kriticky vyjádřil k europoslanci za ODS Janu Zahradilovi. Ten nyní říká, že chápe styl komnuikace starosty, ale v poslední době zjevně překročil akceptovaetlnou hranici. Řekl to pro Expres.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jan Zahradil věří, že nejlepší stranou pro starostu by byla jeho osobní strana, tedy Strana Pavla Novotného. Je úplně jiný než všichni ostatní politici.

Dodal, že aby mohl kandidovat do parlamentu, musí mít výpis z čistého trestního rejstříku. Podle jeho informací však v tuto chvíli Pavel Novotný tutopodmínku údajně nesplňuje.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Šéf ODS Petr Fiala vrozhovoru pro Právo několika slovy komentoval výroky Pavla Novotného o snížení daní. Přesněji řečeno, vysvětlil, proč nechce vyjádření starosty komentovat.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Petr Fiala řekl, že výroky Pavla Novotného nejsou výroky strany. Uvedl také, že některé urážky řeporyjského starosty jsou za hranou, proto to nechce komentovat.

Předseda ODS také nic přesně neinformoval o možném vyloučení Pavla Novotného ze strany. Údajně je to ke zvážení. Dodal, že nechce a nebude komentovat každý výrok Novotného na sociálních sítích, lídr strany má jiné úkoly.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Nedávno se řeporyjský starosta velmi vulgárně vyjadřil o ministryni financí Aleně Schillerové. Většina jeho výroků je zveřejněna na sociálních sítích.

PSALI JSME: REPRODUKČNÍ ČÍSLO SE ZVÝŠILO: POKUD NEPŘEKROČÍ HODNOTU 1 A INDEX RIZIKA BUDE NA TŘETÍM STUPNI, MŮŽE VLÁDA UVAŽOVAT O ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ

PŘIPOMÍNÁME: PETR RYCHLÝ ZAŽÍVÁ TĚŽKÉ ČASY: PRÁCE SKORO NENÍ

Share