Američtí poradci doporučují vakcínu Pfizer: Pro lidi nad 16 let je prý bezpečná a účinná proti koronaviru

Ve Spojených státech doporučila skupina odborníků z Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) schválení nouzového použití vakcíny proti COVID-19 vyvinuté společností BioNTech ve spolupráci se společností Pfizer.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Toto bylo oznámeno ve čtvrtek 10. prosince, uvádí deník The Hill.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Je třeba poznamenat, že 17 členů poradního výboru FDA dospělo k závěru, že bezpečnost a účinnost léku převažují nad riziky pro použití osobami nad 16 let. Zároveň se proti tomuto vyslovili čtyři odborníci, další se hlasování zdržel.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Podle publikace není FDA povinen řídit se doporučeními poradního výboru. V blízké budoucnosti se ale očekává schválení vakcíny od společností Pfizer a BioNTech.

Tento týden FDA potvrdil, že vakcína vyvinutá společnostmi Pfizer a BioNTech „významně chrání“ před COVID-19. Odborníci poznamenali, že lék poskytuje spolehlivou ochranu proti koronaviru po dobu asi 10 dnů.

Ruce / ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

Vakcína už byla schválena nejméně ve čtyřech zemích, včetně Velké Británie, Bahrajnu, Kanady a Saúdské Arábie. Spojené království jako první zemí na světě zahájila očkování proti koronaviru.

Vakcína/ ilustrační foto/ Zdroj: YouTube

PSALI JSME: NENÍ BEZPEČNÁ PRO VŠECHNY: BRITÁNIE VARUJE ALERGIKY PŘED VAKCÍNOU PFIZERU

PŘIPOMÍNÁME: V BRITÁNII ODSTARTOVALO PLOŠNÉ OČKOVÁNÍ: PRVNÍ PACIENTKOU, KTERÁ DOSTALA VAKCÍNU PROTI KORONAVIRU, JE 90LETÁ BRITKA

Share