TOP 09 navrhuje snížit náklady na kancelář prezidenta Zemana o 18 milionů korun a použít tyto peníze na pracovníky z oblasti umění

TOP 09 navrhuje snížit náklady na kancelář prezidenta. Jde zhruba o 18 milionů korun věnovaných prezidentovým cestám. Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že teď Miloš Zeman stejně nikam nejezdí, ale i když jede, je to podle ní ostuda.

Navrhuje použít tyto peníze na pracovníky z oblasti umění. Vždyť mnoho z těchto lidí nedostalo od státu žádnou pomoc.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Markéta Pekarová Adamová uvedla, že prezidentovy cesty jsou v prezidentově kanceláři naplánované, přestože nyní nikam nejezdí. Na tyto účely mají peníze.

„A pokud už jede, je to na ostudu,“ řekla Markéta Pekarová Adamová. Jejich strana má návrh, podle kterého by bylo možné ušetřit zhruba 18 milionů korun.

Podle nich by tyto peníze mohly být použity na pomoc pracovníkům v oblasti umění. Řekla to před zasedáním Parlamentu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Předsedkyně TOP 09 si také vzpomněla na výrok Miloše Zemana, když řekl, že umělci vytvořili své nejlepší díla, když byli hladoví.

Tento výrok se jí velmi nelíbil, zejména s ohledem na současnou finanční situaci mnoha kulturních pracovníků. Podle ní by jim nyní měl stát pomoci.

Dodala, že omezit výdaje prezidentovy kanceláře je možnou cestou vlivu opozice na kancelář prezidenta. Snížení výdajů prezidentovy kanceláře by bylo možné prosadit v Parlamentu.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Rozpočet Kanceláře prezidenta v roce 2021 má být 423 milionů korun. V roce 2020 byla tato částka 419,5 milionu korun.

Poslanci TOP 09 navrhují přijetí tohoto návrhu spolu se zákonem o státním rozpočtu. Tento týden by měli poslanci tento zákon projednat ve druhém čtení.

PSALI JSME: ROZVOLNĚNÍ OPATŘENÍ V PROSINCI MŮŽE PŘIDAT PRÁCI ZDRAVOTNÍM ODBORNÍKŮM: ROMAN PRYMULA VARUJE PŘED POKRAČOVÁNÍM DRUHÉ VLNY NEBO ZAČÁTKEM TŘETÍ V NOVÉM ROCE

PŘIPOMÍNÁME: JAK NYNÍ ŽIJE DÍVKA, KTERÁ SE NARODILA PŘED ROKEM A PŮL S „BATMANOVOU MASKOU“ A MÁ ŠANCI STÁT SE KRÁSKOU

Share