Jak zjistit, jestli je máslo pravé

Jak zjistíme, že jíme pravé máslo?

Odborníci na výživu říkají, že byste měli každý den jíst dvacet gramů másla. Hlavní věc je, aby bylo naturální. Jak tedy zjistíte, jestli je před vámi skutečné máslo?

Na co se při výběru produktu vůbec dívat? Správně: na jeho složení. V přírodním másle není uveden výčet různých rostlinných olejů, jako v margarínu. Složení másla je stručné: plnotučné mléko a smetana.

Pokud balení neříká „máslo“ – je to také důvod k zamyšlení, není-li uvnitř margarín.

Zdroj: poradnytsya.info

Přírodní máslo z kravského mléka můžete rozpoznat podle jeho ceny – je dražší než jakékoli jeho náhražky.

Pokud máte příležitost otevřít produkt – podívejte se na jeho barvu. Nemělo by být ani radikálně žluté, ani intenzivně bílé.

Přírodní máslo bude tvrdé na dotek. Pamatujte také: kravské máslo po zabalení neznečistí vaše obaly. Také se nelepí na nůž.

Stojí za to věnovat pozornost době použitelnosti produktu. Kravské máslo, které se prodává volně, může být skladováno po dobu deseti dnů nebo méně. Pokud je v kovové nádobě – ​​pak ne více než tři měsíce. Když se podíváte na obal a zjistíte, že výrobce slibuje delší termíny, pak obsahuje konzervanty.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Doma můžete také „odhalit“ falešné máslo. Pokud je to máslo – roztopí se rovnoměrně, ale pokud jsou na povrchu kapičky – pak je to margarín.

Když pravé máslo zchlazené dáte do tepla, nezměkne, na rozdíl od margarínu, který se rychle začne tavit (kvůli rostlinným tukům).

Kvalitní máslo je pevné a hladké na dotek.

A nakonec, přírodní máslo by se nemělo rozpadnout, jakmile je vyjmete z chladničky. Pravé máslo se natírá na chléb v hustou rovnoměrnou vrstvou.

PSALI JSME: DVACET SKVĚLÝCH ZPŮSOBŮ, JAK POUŽÍVAT GUMIČKU NA VLASY V DOMÁCNOSTI

PŘIPOMÍNÁME: PŘESTAŇTE VYHAZOVAT LÓGR Z KAFE: 15 GENIÁLNÍCH ZPŮSOBŮ, JAK JI ZNOVU POUŽÍT

Share