Andrej Babiš zveřejnilsvé tradiční video Čau lidi: Co dalšího v hlášení premiéra Babiše zaznělo

Premiér Andrej Babiš zveřejnil v neděli své tradiční video Čau lidi. Předseda vlády řekl, že komunikoval s důchodci a viděl, že zjevně nemají jednoduchý život. Všichni mají spoustu životních nákladů a jednorázový příspěvek 5 tisíc korun by pro ně byl určitě dobrou pomůckou. Premiér zmínil také Miroslava Kalouska a ODS a jejich postoj k důchodcům. Hovořil také o lécích pro důchodce a o stavebním zákoně.

„Tady vznikla nechutná kampaň vůči důchodcům. Kalousek a ODS nesnáší důchodce,“ řekl Andrej Babiš ve svém videu.

Zdroj: Facebook

Důchodci mají podle premiéra dost životních nákladů, takže pomoc ve výši 5 tisíc korun pro ně bude velmi potřebná. Zároveň dodal, že s volbami to nemá nic společného, protože nikam nekandiduje.

Andrej Babiš hovořil také o situaci s koronavirem na území Česka. Jmenoval například profesora Jiřího Berana, který pro sportovce připravil 10 základních pravidel.

Zdroj: Facebook

Předseda vlády řekl, že Jiří Beran mu ukázal lék zvaný Isoprinosine. Tento lék má antivirové účinky a zvyšuje imunitu.

Údajně podle tohoto profesora dal tento lék 40 důchodcům, když se u nich objevily příznaky koronaviru. Všichni přežili.

Zdroj: Facebook

Andrej Babiš naplánoval schůzku, protože chce, aby byl tento lék klinicky testován.

Premiér ještě zmínil, že lidé starší generace už nechtějí nosit roušky. Nebo spíše lép říct, že někteří z nich se za to stydí. Požádal je, aby to nedělali, protože na tom není nic hanebného.

Zdroj: Facebook

Andrej Babiš sám si také dlouhodobě přeje, aby se život opět vrátil k normálu, jako tomu bylo dříve. Situace to však zatím stoprocentně neumožňuje.

Zdroj: Facebook

Zároveň dodal, že vláda neplánuje dělat žádná opatření ekonomického charakteru. Budou přijata nějaká protiepidemická opatření, ale nebudou muset poškodit ekonomiku.

Od příštího týdne kvůli koronaviru začne opět fungovat informační linka 1212.

Zdroj: Facebook

Také Andrej Babiš zmínil nový stavební zákon. Poté dodal, že příští rok bude dokončena oprava dálnice D1. Podle premiéra tato oprava trvá již 13 let.

Share