Máte-li doma stejnou rostlinu: co zaléváte a pěstujete

Tato pokojová rostlina se nazývá „tlustice“ nebo (populární název v národě) „strom peněz“. Pověrčiví lidé to samozřejmě pěstují v květináčích na svých parapetech v naději, že jim to přinese dodatečné finance. A někdo to používá pro léčebné účely. Ale jsou tu i ti, kteří jen zdobí své domovy.

Zdroj: poradnytsya.info

Povíme vám o výhodách a škodách tohoto „stromu“.

A nyní je to VELMI DŮLEŽITÉ – obsahuje hodně arsenu a je nebezpečné samostatně vyrábět léky z této rostliny. Zneužívání je doprovázeno nepříjemnými příznaky – ztráta vědomí, průjem, zvracení.

Ale pokud znáte toto opatření, můžete získat vážné výhody:

Bolest v krku a angína. Připravte si roztok na kloktání z šťávy z 10 listů rostliny, zředěnou na dvě stě mililitrů vody. Používejte 3-5krát denně.

Herpes na tváři. Budete potřebovat šťávu z několika listů. Mažete poškozenou oblast.

Cystitida a pyelonefritida. Extrakt je vyroben z pěti rozdrcených listů, naplněných vroucí vodou (200 ml). Po uplynuti jedné hodiny musíte vše procedit. Používejte třikrát denně před jídlem 1 polévkovou lžíci.

Žaludeční vřed. Před jídlem musíte jíst dva listy tlustice.

Popáleniny a další poškození kůže. Listy je třeba nakrájet tak, aby se z nich stala drť, která se aplikuje na postiženou oblast a zabaluje se do obvazu. Když to schne, musíte použít čerstvou drť.

Hemoroidy. Rozřezaný list položte na požadované místo, léčebný efekt nastává okamžitě.

Artritida. Šťávou listů namažte klouby na noc.

Částečně se potvrzuje informace, že rostlina mimo jiné také čistí vzduch od choroboplodných zárodků.

Článek je pouze informativní. Nezapomeňte se před zahájením léčby poradit s lékařem!

Share