Anička Slováčková ukázala své dědictví: velmi vzácná věc má ovšem jednu vadu

Anička Slováčková ukázala vzácný rodinný klenot. Jedná se o kuchařku její prababičky, která vnikla ještě před druhou světovou válkou.

Mladá herečka nedávno získala cenu Czech Social Awards. Ocenění dostala za svůj inspirativní účet na sociálních sítích. Popisovala na něm, jak bojuje s rakovinou prsu.

Zdroj: youtube.com

Nyní ale na Instagramu úspěšná umělkyně ukázala velmi vzácnou věc. „Kuchařka, kterou si ručně psala moje prababička,“ napsala hvězda seriálu Ordinace.

Prababiččina kuchařka se předávala z ruky do ruky a podle Slováčkové ji získala od své chůvy. Blok s recepty jí předala babička Aničky.

Zdroj: instagram.com

Slováčková již před několika lety říkala, že svou chůvu měla moc ráda skoro stejně, jako maminku.

Díky chůvě nyní také má pozitivní vztah k vaření a pečení. Mohou za to určitě i geny, které zřejmě zdědila od prababičky.

Zdroj: youtube.com

„Ta kuchařka byla psaná ještě i za války, je tu třeba datum 1944, a je to nádhera,“ dodala herečka a uvedla, že v knížce jsou i nějaké obrázky. Blok je údajně plný receptů z dob první republiky.

V kuchařce je například recept kapustového svítku, rybího salátu či „mozečkové bomby“. Prababička také poznamenala, že v roce 1930 připravovala falešný kaviár.

Zdroj: youtube.com

Před tím než ale Anička začne podle kuchařky vařit, bude muset rozluštit archaický styl písma. Něco chce ovšem připravit už o Vánocích.

Slováčková dodává, že v bloku je velké množství receptů cukroví. Prý to ani nestihne zkusit za celý svůj život upéct.

PSALI JSME: DOMINIKA GOTTOVÁ PROZRADILA JAKÉ MÁ PLÁNY DO BUDOUCNA: STĚŽUJE SI, ŽE NEMÁ V PRAZE SOUKROMÍ

PŘIPOMÍNÁME: KRÁSNÁ IVA KUBELKOVÁ PROMLUVILA O SVÉ VÁZE A NEČEKANĚ PROZRADILA: „JÍM EXTRÉMNĚ VEČER“

Share