Břicho těhotné čivavy nepřestávalo růst: Bylo to překvapivé, ale takovou změnu nikdo nečekal

V americkém Kansasu se majitelé psa čivavy rozhodli dát ho do útulku. Důvodem je, že čivava otěhotněla. Nechtěli přežívat těžký porod, který se vyskytuje u tohoto plemene, a pak ještě se zabývat potomky.

Zdroj: lyubopytno.fun

Pes tedy skončil v útulku s názvem „Unleashed Pet Rescue and Adoption“. Jeden z dobrovolníků této organizace si zde všiml, že břicho čivavy je příliš velké. Zdálo se, že zvíře spolklo kouli, která se jen zvětšovala.

Zdroj: lyubopytno.fun

Bylo to překvapivé, protože to bylo první těhotenství zvířete. A její věk byl velmi mladý – pouhých osmnáct měsíců. Před narozením zbývalo jen několik dní, takže dobrovolníci ve spěchu hledali místo pro psa.

Zdroj: lyubopytno.fun

O den později se jim podařilo najít dobré lidi pro těhotnou čivavu – Rebeccu a její rodinu. Nebojí se odpovědnosti a byli připraveni na porod. Pes dostal přezdívku Lol.

Zdroj: lyubopytno.fun

V pravý čas se její porod začal. Lidé očekávali, že pes nebude mít více než šest štěňátek. Jaké bylo jejich překvapení, když se začalo postupně objevovat sedmé, osmé, deváté štěně.

Zdroj: lyubopytno.fun

A v tu chvíli, kdy si majitelé mysleli, že porod skončil, se psovi narodilo desáté štěně. Rebecca pak zavolala „Unleashed Pet Rescue and Adoption“ a mluvila o nebývalém narození. Ale jakmile zavěsila, měla Lol své jedenácté štěně.

Zdroj: lyubopytno.fun

Bylo to mimořádné. Žena šla na internet, aby zjistila, kolik maximálně štěňat rodí čivava. Ukázalo se, že mezi zaznamenanými případy bylo nejvíce pouze deset štěňat. To znamená, že ve svém plemeně se Lol má nejvíce dětí. Toto je rekord v Guinnessově knize rekordů.

Zdroj: lyubopytno.fun

Je zajímavé, že děti se narodily 23. března. V USA je tento den oslavován jako den štěněte. Matka čivava má osm chlapců a tři dívky. Jak řekla Rebecca, jsou všichni zdraví. Bylo těžké vymyslet přezdívky pro nich, ale majitelé se s tímto obtížným problémem vyrovnali.

Zdroj: lyubopytno.fun

Aby našla nové majitele pro ty nejmenší, vytvořila Rebecca speciální stránku na Facebooku. Během dvou měsíců si štěňata našla svůj domov. Máma zůstala u Rebeccy a její rodiny. Pro ně se stala členkou rodiny.

Share