Důchodci nedostanou 5 tisíc korun spolu se svým důchodem: nastaly některé organizační změny

5 tisíc korun pro důchodce pod vánoční stromeček. K tomu už je téměř vše připraveno, zbývá jen poslat ty peníze. Ale jsou tam nějaké změny, ty peníze spolu se svým důchodem nedostanou, ale zvlášť.

Téměř 2,9 milionu českých důchodců by mohlo příští měsíc dostat pět tisíc korun. Na svém Twitteru o tom informovala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Naštěstí důchodci o příspěvek nemusí žádat od České správy sociálního zabezpečení, protože to udělá sama. Všechny příspěvky budou odeslány.

Ale tyto peníze budou zaslány zvlášť, i když dříve bylo plánováno, že je pošlou spolu s důchodem.

„Je to zvláštní sazba, která jde mimo důchod,“ vysvětlil Svatopluk Jedlička z České správy sociálního zabezpečení.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Výplata příspěvků se začne od 1. prosince a skončit by měla 15. prosince. 5 tisíc korun bude zasláno na stejnou adresu nebo na účet, kde důchodci pobírají důchod.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ministryně financí Alena Schillerová nedávno uvedla, že už podepsala všechny potřebné příkazy k vyplácení těchto peněz důchodcům.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Těch 5 tisíc korun je osvobozeno od daně z příjmu, navíc je nemůže zabavit exekutor.

PSALI JSME: „BYLO MI PADESÁT A S RADKEM JSME PROŽILI NEJKRÁSNĚJŠÍ ROKY ŽIVOTA“: JIŘINA BOHDALOVÁ PROMLUVILA O ROZVODU S RADKEM BRZOBOHATÝM

PŘIPOMÍNÁME: MODERÁTORKA LUCIE BORHYOVÁ SE DOSTALA DO NEPŘÍJEMNÉ SITUACI: “HLEDALA JSEM CESTY, ABYCH SE MU MOHLA VYHNOUT“

Share