Když žena našla hubeného psa, byl s klíšťaty a blechami a bylo jasné, že už nějakou dobu nejedl: vzala zvíře k sobě a udělala vše pro to, aby pomohla psovi zotavit se

Jednou žena našla hubeného psa, který doslova „plakal“ hladem. Vypadala jako chodící skelet a bylo jasné, že zvíře už nějakou dobu nejedlo.

Zdroj:be-smart.space

Naštěstí žena, která psa objevila, kontaktovala Tinu Soleru, ženu zachraňující psy. Obyvatelka Murcie (Španělsko) okamžitě dorazil na určené místo a na vlastní oči viděl, co jí volající žena řekla.

Před Tinou seděl pes plemene španělský galgo (chrt).

Když žena se na psa podívala, všechno pochopila, majitelé se jednoduše zbavili domácího mazlíčka, jako lidé dělají s většinou psů této plemene.

Zdroj:be-smart.space

Osud galgo je velmi smutný.

Španělé je chovají pro sezónní lov na zajíce a nakonec je někteří majitelé jednoduše vyhodí na ulici nebo tato zvířata zabijí, protože už je potřebovat nebudou.

Nejlepší věk pro chov a „využití“ takového psa je od 8 měsíců do 2 let, poté pes odejde do důchodu a často ho čeká tragický konec.

Zdroj:be-smart.space

Tina, která sama pochází z Británie, ale žije v Murcii, to všechno věděla a proto otevřela španělské záchranné centrum španělských galgo.

Snaží se zabránit umírání chudých zvířat, a tak se snaží je zachránit před katastrofou.

V ten den si Tina vzala s sebou Matildu (tak pojmenovali nalezenou fenku).

Nešťastný pes byl s klíšťaty a blechami a i ve své situaci se strašně bál a dokonce se pokusil i kousnout svého zachránce.

Zdroj:be-smart.space

Žena však pochopila, že se nejedná o vnitřní agresi, ale o projev strachu a nedůvěry, protože Matilda zažila spoustu hrůzy.

„Nikdy jsem takového psa neslyšela plakat! Připadalo mi, jako by měla velké bolesti!“ uvedla později Tina.

Zdroj:be-smart.space

Naštěstí vyšetření veterinářem ukázalo, že zvíře je celkem zdravé.

Přes své vyčerpané tělo neměla Matilda žádné známky vážné nemoci.

Tina vzala zvíře k sobě a udělala vše pro to, aby pomohla psovi zotavit se.

Po uplynutí nějaké doby mazlíček přibral a jeho stav se stabilizoval. Žena se brzy rozhodla, že je možné pro ni najít majitelé. A oni se našli!

Zdroj:be-smart.space

Je pravda, že byli překvapeni slovy Tiny, že pes může být tak plachý.

Do jejich domu přišel odvážný a docela šťastný mazlíček, za což by se mělo poděkovat zachránci, který Matildě pomohl znovu se naučit důvěřovat lidem!

Nyní se Matilda jmenuje Dizzy a žije v rodině s dobrými majiteli.

Pes je docela šťastný a nyní už nikdy nemusí „plakat“.

Share