Starší žena si nestříhala vlasy a nemyla svou hlavu 64 let, ale měla na to přesné příčiny: tak proč to nedělala

Důchodkyně z Vietnamu se stala moc populární ve svém městě díky svým zvláštním vlasům. Žena nestřihla a nemyla svou hlavu 64 let, ale měla na to přesné příčiny.

Žena se jmenuje Nguen Thi Diň, a bydlí ve vietnamské provincii Ben Tre. Žena přestala navštěvovat kadeřníka od roku 1956, a také mýt svou hlavu. Stalo se to kvůli tomu, že jakákoliv úprava vlasů přináší ženě bolesti hlavy.

ne-vse.pro

“Od té doby jsem přestala stříhat vlasy, a když znovu vyrostlo, cítila jsem se vícekrát lépe. Když jsem myla své vlasy, bolesti hlavy se znovu vracely, kvůli tomu jsem přestala dělat jakékoli úpravy svých vlasů,” řekla Nguen.

Vlasy se postupně stávali delšími, kvůli tomu Diň z nich udělala velký cop, který vypadá jako velký had. Ale žena je jistá, že takové vlasy ji jenom pomáhají.

“Jsem už moc stará, a kvůli tomu mám šedivé vlády, ale kvůli tomu, že jsem moc dávno nemyla svoji vlasy, větší část mého “hada” je hnědá. Připomíná mi to mé mladí,” uvedla žena.

Zdroj: ne-vse.pro

V roce 1990 Nguen se přestěhovala do buddhistickému chrámu, kde bydlí i dnes. Přestala jist maso, odmítla všechno, kromě jedné věci, denně jist.

Žena ve dnešní době má moc skromný život, který ji pomohl i v 83 let být morálně a fyzický zdravou. Vlasy Nguen rostou s rychlosti 10 cm za rok, což překvapuje velké množství turistů, kteří navštěvuji chrám.

ne-vse.pro

Share