Milovníci zvířat se stěžují na policii v Hradci Králové: Strážník nechal nemocné koťátko svému osudu

V Hradci Králové se stala moc překvapující událost, která vzbouřila sociální sítě. Obyvatelka města Michaela našla malé nemocné koťátko, které podle její názoru potřebovalo veterinární vyšetření.

Zdroj: facebook.com

Předala mazlíčka Hradecké policii, která slíbila, že koťátko odvezou do veterinární nemocnici. Později malé nemocné zvíře našli v přírodě.

Strážníci uvedli, že žádný problém v tom nebyl, protože policie zjistila, že zvíře nebylo vhodné k předání do útulku. O tom sdílela na svém Facebooku paní Eva, která pracuje v organizaci Kočičí oči Kolín.

Zdroj: facebook.com

Paní zavolala na městskou policii, kde se dozvěděla, že koťátko nemělo veterinární přehlídku. Eva požádala číslo strážníka. Po rozhovoru s nim se dozvěděla, že podle názoru policisty kotě žádné ošetření nepotřebuje, kvůli tomu bylo vypuštěno ven.

Policejní mluvčí Hradecké policie uvedla, že strážník své práci rozumí, a kvůli tomu po kontrole koťátko vypustil do teritoria, kde má domov. Dalším problémem je přeplněný útulek, ve kterém je momentálně velký počet psů, kvůli tomu místa pro kočky vůbec nezůstaly.

Zdroj: facebook.com

Koťátko našli městské obyvatele a převezli je do veterinární kliniky. Po ošetření zjistili, že má velké množství zdravotních problémů. 4 měsíčné kotě mělo začínající zápal plic, hnus v oku a také teplotu.

Po vyšetření zvíře k sobě vzala Michaela, která se spolu s Evou plánuje stěžovat na Hradeckou policii. Na internetu ženy dostaly podporu i od uživatelů.

Zdroj: facebook.com

PSALI JSME: SLEČNA DALA JEŽKOVI PLÁTEK JABLKA: REAKCI ZVÍŘETE LZE SLEDOVAT HODINY

PŘIPOMINAME: NA KRÁLOVÉGRADECKU POLICIE ODHALILA PŘES 70 PSŮ, KTERÉ SE NACHÁZELI V JEDNOM DOMĚ

Share