Na kohoutek nanesla trochu olivového oleje: To přimělo její kamarádky udělat to samé

Všichni jsme slyšeli o úžasných kulinářských vlastnostech olivového oleje. Mnoho kuchařů říká, že je nejlepší vařit právě na něm.

Ale jen málo lidí ví o jiných způsobech, jak se ho ještě dá použít.

Připravili jsme pro vás několik nápadů, jak používat olivový olej mimo kuchyň.

Zdroj: pinterest.com

Jak používat olivový olej k neobvyklým účelům

Snadno dostání žvýkačku

Jestli jste vstoupili do žvýkačky, nebo ještě hůř, přilepila se k podlaze nebo na oblečení – nedělejte si z toho drama. Nalijte trochu olivového oleje na hadr a otřete znečištěné místo. Žvýkačku pak lze snadno odstranit.

Zdroj: ubirai.ru

Péče o parapet

O parapety z kameninové dlažby je nutné se čas od času se starat. Ideálním prostředkem k tomu je olivový olej. Stačí nalít malé množství oleje na okenní parapet a rozetřít po povrchu.

Zdroj: stoneceramic.com

Vyčistí kohoutek

Trochu olivového oleje pomůže přidat kohoutku krásný lesk, který bude trvat dlouhou dobu. Také tento trik chrání povrchy před nahromaděním vodního kamene. Výsledek je prostě úžasný!

Zdroj: santehkomplekt.ua

Masážní olej

Pro dobrý účinek není nutné používat drahý speciální masážní olej. Místo něj použij olivový. Pokud je to žádoucí, můžete k němu přidat několik kapek jakéhokoliv voňavého etherického oleje . Tento masážní nástroj pomůže zmírnit napětí.

Zdroj: sabaisabai.ru

Darujte druhý život dřevěného nábytku

Smíchejte olivový olej s citrónovou šťávou nebo octem (2:1). Naneste malé množství směsi na požadovaný nábytek či podlahu. Tato metoda pomůže skrýt malé škrábance.

Zdroj: remdesign.info

Zbavte se mšic

Přidejte do lahvičky s rozprašovačem vodu, trochu olivového oleje a kapku mycího prostředku. Rozložte směs na rostliny na vaší chalupě a na dlouhou dobu se zbavíte otravných mšic.

Zdroj: flowersadvice.ru

Odstraňovač make-upu

Odstraňovače make-upu často obsahují škodlivé toxické složky. Aplikujte kapku olivového oleje na bavlněný disk a otřete obličej. Jakýkoliv make-up je okamžitě odstraněn, a jako bonus se hydratuje pokožku obličeje.

Zdroj: vplate.ru

Oživení kožených výrobku

Jednoduše natřete olivovým olejem kožený výrobek a nechte tak na chvíli. Pak utřete zbytek oleje hadříkem.

Můžete použít tento nástroj také jako krém na boty. Naneste ho na boty tenkou vrstvou a utřete hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Efekt je úžasný!

Zdroj: youtube.com

Hydratujte své vlasy a dejte jim trochu lesku

Olivový olej je jedním z účinných prostředků používaných k výživě a regeneraci vlasů. Vezměte několik kapek olivového oleje na ruce, rozetřete a masírujte pokožku hlavy. Rozčešte si vlasy. Asi po hodině umyjte vlasy šamponem. K olivovému oleji můžete přidat vaječný žloutek.

Zdroj: mixstuff.ru

Připravte si domácí tělový peeling

Pro přípravu peelingu máte smíchat cukru s olivovým olejem a několika kapkami éterického oleje. Aplikujte směs na vaše tělo masážními pohyby. Kůže bude jemná a sametová!

Zdroj: depositphotos.com

Snadno opravit zip

Pokud mátě potíže za zipem, že se třeba špatně otevírá a zavírá, to lze snadno opravit. Otřete hroty zima bavlněnou tyčinkou namočenou v olivovém oleji. Pak pomalu zatáhni za běžce. Hotovo!

Zdroj: colourbox.com

Doufáme, že po přečtení těchto informací budete používat „tekuté zlato“ nejen pro ochucení salátů.

Tyto užitečné tipy pro neobvyklé použití olivového oleje vám mohou pomoci vypořádat se s mnoha malými domácími problémy.

Sdílejte tyto informace se svými přáteli. Nejspíš se jim to také bude hodit!

Zdroj: pinterest.com

Share