„Sníme o zemi s kvalitními politiky i aktivními občany“: Mikuláš Minář založil spolek Pro Českou republiku. Jeho politická cesta do budoucnosti bude těžká, míní politolog

Spolek Pro Českou republiku, tak se jmenuje síla, která by měla změnit Českou republiku, kterou vytvořil bývalý předseda Milionu chvilek pro demokracii Mikuláš Minář. Nyní se stal politikem. Vyjádřili se k tomu i politologové.

Podle Mikuláše Mináře byl tento projekt vytvořen pro ty občany, kteří chtějí pro svou zemi udělat to nejlepší. Tyto informace jsou ve veřejném rejstříku.

Zdroj: Právo / Profimedia / Petr Hloušek

„Sníme o zemi s kvalitními politiky i aktivními občany,“ psáno v dokumentech. Jejich snem je prosperující svobodné Česko.

Mikuláš Minář začátkem tohoto měsíce informoval o svých plánech jít do politiky a o záměru vytvořit nové hnutí. Vypadá to, že začal realizovat svůj plán.

Podle něj chtěl vytvořit takové hnutí, které by mohlo oslovit ty voliče, kteří nechtějí volit současné opoziční strany. Na oficiálním seznamu stran a hnutí však zatím žádný podobný název spolku není.

Zdroj: Facebook / Jakub Joachim

Mikuláš Minář řekl, že se zatím připravují jen na nový politický projekt. Podle něj půjdou do politiky jen tehdy, pokud takové přání budou mít čeští občané z území celé naší země.

„Půjdeme do politiky jen tehdy, když nás do ní jako své zástupce pošlou lidé z celé země,“ řekl Mikuláš Minář.

Zdroj: Facebook Jakub Joachim

Za posledních několik let spolek Milion chvilek svolal demonstrace a protesty statisíce Čechů a podařilo se jim to. Protestovali proti politice prezidenta a premiéra.

K politické budoucnosti Mikuláše Mináře se vyjádřil politolog Lubomír Kopečka. Politolog říká, že jeho politická cesta bude obtížná, zejména v období epidemie koronaviru. Řekl to Novinkám.

Zdroj: Gabriel Kuchta, Deník N

Říká, že Mikuláš Minář bude muset získat mediální pozornost, aby se o něm dozvědělo co nejvíce lidí. Ale získat voličskou přízeň bude ještě těžší.

Současní voliči ANO ho pravděpodobně nebudou chtít volit, zároveň bude velmi těžké získat hlasy voličů jiných opozičních stran.

Zdroj: YouTube / Neurazitelny.cz

Mikuláš Minář kdysi řekl, že chce oslovit zklamané voliče Andreje Babiše a jeho hnutí ANO. Lubomír Kopečka si myslí, že touha získat právě tento elektorát vypadá trochu divně.

V budoucnu bude muset kolem sebe sestavit tým profesionálů a bylo by žádoucí, aby měli i nějakou slávu. Kádrová politika je obrovskou součástí procesu zakládání strany.

Share