Nový případ koronaviru v jedné z mateřských škol: Výsledek testu u dítěte byl pozitivní, školka už je zavřená

Koronavirus se šíří mezi všemi věkovými kategoriemi občanů, zejména mezi dětmi. COVID-19 byl diagnostikován u jednoho dítěte ve školce v Jablonci nad Nisou. Nyní je tato mateřská škola uzavřena. Nyní jsou ostatní děti a pracovníci školky nuceni podstoupit testy na koronavirus.

Krajská hygienická stanice informovala, že v Jablonci nad Nisou je pozitivní případ koronaviru v jedné z mateřských škol.

Zdroj: HN – Václav Kozák / archiv ihned

Hygienici se domnívají, že toto dítě onemocnělo od svého příbuzného, kterému byl koronavirus diagnostikován o den dříve.

„V MŠ jsme provedli epidemiologické šetření a vyhledali úzké kontakty a to jak mezi dětmi, tak personálem“ řekla Jana Prattingerová, ředitelka protiepidemického odboru.

Nyní jsou všichni tito lidé v karanténě a budou muset podstoupit testy COVID-19.

Zdroj: ČTK, ŠÁLEK VÁCLAV

Po zjištění pozitivního případu ve školce byla uzavřena. Jak dlouho to bude trvat, zatím není známo, až budou nějaké informace, oznámí to vedení mateřské školy.

Český rozhlas hlásí, že s největší pravděpodobností jde o mateřskou školu Arbesova.

Zdroj: Getty Images

Před tím už bylo v mateřských školách několik případů onemocnění koronavirem. Poslední případ byl v Kunštátu na Blanensku. Tento týden už tato mateřská škola funguje.

Podobné případy byly i v Praze, konkrétně v Suchdole a na Jižním městě, v Brně a v Blansku.

Share