Bývalý šéf zdravotnictví Roman Prymula doporučuje zpřísnit opatření co nejdřív: „Situace je nepříznivá, takže některé kroky by měly být už od úterý“

Během tohoto týdne se v Česku očekává zpřísňování protiepidemických opatření, ale zatím není rozhodnuto, kdy k tomu dojde. Bývalý šéf zdravotnictví Roman Prymula řekl pro Právo, že některá pravidla by měla být zpřísněna už v úterý.

Rozhodne o tom ovšem vláda, která bude zasedat v pondělí. Informuje o tom web novinky.cz.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

O nových opatřeních v neděli diskutovali předseda vlády Andrej Babiš a ministři za ANO. Původně se objevily informace, že ministr zdravotnictví Jan Blatný chce od úterý uzavřít restaurace. To ale popřel ministr průmyslu Karel Havlíček.

Ke zpřísňování by mělo dojít kvůli zvyšování skóre PES, které v tuto chvíli činí 71 bodů a už týden je na úrovní čtvrtého pásma.

Jan Blatný / Zdroj: YouTube

Při 76 bodech dle stupnice PES by se Česko dokonce mělo posunout do nejhoršího 5. rizikového stupně.

„Situace je nepříznivá, takže některé kroky by měly být už od úterý,“ prohlásil poradce premiéra Roman Prymula s tím, že rozhodovat musí kabinet.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Politici se zatím zmiňovali o různých termínech zpřísňování. Ministr vnitra Jan Hamáček říkal, že by k tomu mělo dojít nejpozději ve středu.

Podle Karla Havlíčka by se ovšem hospody a ubytovací zařízení mohly zavřít až na konci týdne a obchody by měly možnost fungovat i ve 4. stupni.

Roman Prymula / Zdroj: youtube.com

Babiš také zdůraznil, že podnikatelé musí mít čas na přípravu ke změnám opatření.

PSALI JSME: VÁCLAV KLAUS VYMYSLEL NOVÝ POJEM „KOVIDISMUS“, KTERÝM POPISUJE AKTUÁLNÍ SITUACI: PODLE EXPREZIDENTA Z EPIDEMIE NEJVÍCE TĚŽÍ FARMACEUTI

PŘIPOMÍNÁME: NĚMECKO VÝRAZNĚ ZPŘÍSŇUJE: MERKELOVÁ OZNÁMILA, ŽE 16. PROSINCE BUDE V NĚMECKU ZAVEDENA TVRDÁ KARANTÉNA

Share