„Tak přesně tohle je ten problém“: Roman Prymula už podruhé zveřejnil na Twitteru krátké video a chytal se za hlavu

Ministr zdravotnictví Roman Prymula je na svém Twitteru velmi aktivní. Tam odpovídá na některé otázky občanů, hlásí nová opatření a vyzývá Čechy, aby dodržovali pravidla. Také začal publikovat velmi krátká videa, poprvé to byla výzva zůstat doma, nyní ministr reagoval na záběry ze soukromé party v Praze.

Roman Prymula uviděl video z jakéhosi soukromého večírku v Praze a chytal se za hlavu. Na té párty bylo více než 50 lidí.

Zdroj: Deník / Divíšek Martin

Lidé tančili a bavili se a všichni byli bez roušek. Není však známo, kde přesně se tato oslava odehrála a kdy přesně se tak stalo.

Zdroj: YouTube / WAidid

„Tak přesně tohle je ten problém,“ řekl Roman Prymula ve dvouvteřinovém videu. Po těchto slovech se ale ministr chytl se za hlavu.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

To už podruhé ministr zdravotnictví zveřejňuje tak krátké video, v minulosti to byly tři vteřiny, tentokrát dvě vteřiny.

Minulý týden požádal všechny, aby zůstali doma.

Zdroj: Martin Veselý, MAFRA

Počet nakažených se neustále zvyšuje, například v pondělí bylo více než 8 tisíc případů nákazy.

Jen v jedné Praze bylo v pondělí 1 050 nových případů.

Zdroj: Twitter / Roman Prymula

Ministr zdravotnictví proto v pondělí oznámil, že budou zavedena nová přísnější opatření, která vstoupí v platnost ve středu.

O něco později Roman Prymula zveřejnil další video trvající asi minutu. Uvedl, že obchody nejsou rizikovým místem, pokud jsou tam dodržena všechna hygienická pravidla a zákazníci se také dodržují pravidla.

Podle ministra by obchody měly zůstat otevřené, alespoň by je nikdo z ministerstva ani z vlády nechtěl zavřít.

Share