Další kroky v rámci koronavirové epidemie: vláda bude jednat o nových opatřeních či zpřísnění současných a diskutovat o dalších důležitých tématech

V pondělí budou ministři jednat o prodloužení a možném zpřísnění opatření. Andrej Babiš v neděli prostřednictvím videa na svém Facebooku prohlásil, že opatření nefungují. Jedním z důvodů je podle něj to, že někteří občané nechtějí tato pravidla dodržovat. Ministerstvo zdravotnictví připravuje také projekt na urychlení testování a trasování.

Premiér ve svém videu uvedl, že pro Čechy bohužel nemá dobré zprávy. Virus se podle něj šíří rychle a čísla jsou katastrofální.

Zdroj: František Vlček, MAFRA

Andrej Babiš řekl, že současná opatření nefungují. Snad aby začaly fungovat, je třeba, aby se stal zázrak, dodal premiér.

V pondělí budou ministři diskutovat o možných nových opatřeních, případně o zpřísnění těch současných.

Kromě premiéra hovořil ministr zdravotnictví Roman Prymula také o tom, že někteří občané nechtějí dodržovat pravidla.

Zdroj: Deník / Zbyněk Pecák

Roman Prymula by měl ve své funkci ministra skončit tento týden. Nedávno se mu stala nepříjemná situace, když portál Blesk zveřejnil fotografii ministra, který v noci vystoupil z restaurace a nastoupil do auta bez roušky.

„Roušku jsem neměl dvě sekundy. To je jediné, co jsem teoreticky porušil,“ řekl Roman Prymula.

Zdroj: Úřad vlády ČR

Andrej Babiš řekl, že ministerstvo zdravotnictví bude vypracovat projekt, který by měl pomoci urychlit testování a trasování. Nyní jsou problémy se dohledáváním kontaktů.

Vláda se bude zabývat také návrhem ministerstva pro místní rozvoj. Jde o náklady na digitalizaci stavebního řizení a územního plánování.

Zdroj: gettyimages

Celkové náklady na tento projekt budou 1 miliarda 250 milionů korun. Zhruba 1 miliarda bude s největší pravděpodobností uhrazena z dotace Evropské unie.

Kromě toho budou ministři diskutovat o zákonné povinnosti pro pobytová socialní zařízení. V první řadě se to bude týkat problematiky vybavení těchto budov požární signalizací.

Zdroj: ČTK

Také zástupci vlády budou projednávat návrh na dar v rámci programu Pomoc na místě. Velikost daru je 60 milionů korun a tyto peníze jsou určeny na pomoc v Iráku, Jordánsku a Libyi.

Share