Tento muž se rozhodl, jak strávit svůj důchod a stálo to za to: 13 let cestování na parníku místo domova důchodců

Neuvěřitelný příběh dědečka, který si vzal lístek na loď a žije na ni už 13 let.

Zdroj:ukr.media

Čím jsme starší, tím více přemýšlíme o tom, co budeme dělat vev důchodě, s kým a kde budeme žít.

Někdo se snaží koupit dům na vesnici na břehu malého jezera, kde za pár desetiletí najdou mír mezi ovocnými stromy a čerstvým vzduchem.

V našich snech je tam náš životní partner, děti a vnoučata. Ale ne vždy vše jde podle plánu, osud nás často podrobí zkoušce a na jeho budoucnosti bude záviset pouze rozhodnutí člověka.

Autor níže vypráví zajímavý příběh o muži, který se ve stáří rozhodl neobvykle a dokázal se na svět podívat novým způsobem.

Morton Jablin se narodil v Brooklynu a prožíval svůj „americký sen“ jako všichni občané USA.

Zúčastnil se druhé světové války, poté se oženil, měl dva syny, později otevřel malou továrnu na krajky a postavil útulný venkovský dům.

Jablinové často cestovali po světě na výletních lodích, i když se z nich nestali milionáři, měli vše, co potřebovali pro klidný a bezpečný život.

Zdroj:ukr.media

Všechno šlo podle plánu: důchod spolu se svou manželkou a dětmi. Ale manželka Mortona Charlotte náhle zemřela v roce 2007 a nechala ho samotného.

Potom manžel učinil osudové rozhodnutí, které mu dodalo sílu pokračovat v životě bez své milované ženy.

Morton nechtěl si zvolit „klasické“ možnosti pro seniory, jako stěhování k dětem nebo domov pro seniory. Chtěl svobodu a strávit poslední roky svého života, kde se mu vždycky líbilo, na palubě výletní lodi na památku Charlotte.

Tam by chtěl být kolem mladých šťastných lidí, starostlivými lékaři a pozorným personálem. Muž si vybral loď Seven Seas Navigator a spočítal, kolik peněz potřebuje na to, aby se tam usadil na dlouhou dobu.

Jablin prodal svou malou továrnu na krajky a dál peníze na vkladový účet a nechal úrok zaplatit za ubytování na lodi. Dnes má Morton 94 let a posledních 13 let žil na lodi. Vystupuje z lodi pouze v Miami, aby potkal své syny.

Zdroj:ukr.media

Podle muže je to nejlepší investice, protože na lodi je obklopen pečujícím personálem a lékaři mohou přijít do jeho kabiny za pouhých 5 minut bez ohledu na to kolik je hodin. Kuchaři Seven Seas Navigator již dlouho znají všechna Mortonova oblíbená jídla a má v restauraci osobní stůl.

Dlouho byl součástí týmu a posádku lodi vnímá jako svou druhou rodinu. Díky odpočinku, slunci a mořskému vzduchu vypadá Jablin mnohem mladší. Pomáhají mu také lidé kolem něj a má pozitivní pohled na život.

Morton Jablin je žijící maskot Seven Seas Navigator a celé posádky.

Share