8 cviků na zbavení se ochablých tváří a zlepšení tvaru obličeje

Pokud jde o cvičení, moc málo kdy nás napadnou tváře. Líce, stejně jako všechny ostatní části těla, vyžadují cvičení, aby zůstaly ve formě.

Přestože genetika významně ovlivňuje náš vzhled a můžeme předem určit, zda budeme mít ostré lícní kosti jako Angelina Jolie, přece jen pravidelné cvičení obličejových svalů nám pomůže vypadat mlaději.

AdMe.ru uvedl 8 kroků, které pomohou dát baculatým tvářím jasnější obrys.

1. „Kačenka“

Zdroj: adme.ru

Začněme s prací na centrálních svalech tváří. Dejte si rty k sobě, otevřete a zavřete ústa. Rty by se měly vyklopovat ven, a Vy byste měli dobře cítit svalové napětí.

15 opakování

2. „Trapas“

Zdroj: adme.ru

Představte si hrozně nepříjemnou situaci. Posuňte roh úst do strany a dolů a napněte svaly krku. Pokud v zrcadle vidíte vystouplé čáry na krku, děláte všechno dobře.

15 opakování

3. „Rybička“

Zdroj: adme.ru

Každý ví, jak se takto ksichtit . Přitáhněte si tváře a rty k sobě. Poté nakloňte hlavu dozadu a natáhněte bradu směrem ke stropu, abyste si ještě více protáhli svaly krku a brady.

15 opakování po dobu 10 sekund

4. „Sochař lícních kosti“

Zdroj: adme.ru

Vysoké lícní kosti dodají vaší baculaté tváři větší jasnost. Natáhněte si ústa oválným úsměvem, přitiskněte si rty k zubům, dejte si prsty k lícním kostím a přitáhněte svaly nahoru, jako by stahovali obličej.

Počkejte 30 sekund

5. Zamhouření

Zdroj: adme.ru

Věřte tomu nebo ne, ale můžete spalovat tuk na tvářích pouhým zamhouřením očí. Zavřete oči tak pevně, jak jen můžete, a pociťte napětí na tváři.

15 opakování po dobu 3 sekundy

6. Zvedání brady

Zdroj: adme.ru

Brada může také „dělat kliky“. Zvedněte spodní ret nad horní a zvedněte bradu tak vysoko, jak jen můžete.

15 opakování

7. Polibek na stranu

Zdroj: adme.ru

Představte si, že zdravíte své francouzské přátele. Sevřete rty a posouvejte je zleva doprava. Snažte se spojit vaše rty tak těsně, jak je to možné a dostante je co nejdále do stran.

15 opakování

8. Spadnuta čelist

Zdroj: adme.ru

Není to jen skvělé protahování, ale také účinný způsob, jak spalovat tuk na tvářích. Přitlačte jazyk k zadní části dolních předních zubů a dejte čelist co nejníže.

15 opakování

Bonus: jazykový „postoj“

Zdroj: adme.ru

Stejně jako tělo, tak i jazyk může mít špatný postoj. Špatná poloha jazyka může dokonce ovlivnit vzhled vaší tváře. Například může se objevit dvojitá brada. Ujistěte, že když jste uvolnění, Váš jazyk a zuby se nacházejí ve správné poloze. Váš jazyk by se měl zcela dotýkat patra a zuby by se měly trochu dotýkat.

Máte nějaké tipy na udržení kondice obličeje?

Share