Lámou se vám neustále nehty: tipy, jak tomu zabránit

Dlouhá přísná dieta nebo minimální příjem stravy můžou vést k avitaminóze. Ta bude mít vliv na to, jak se cítíme, jaký máme stav pokožky, vlasů a nehtů. Zkontrolujte, jestli v dostatečném množství užíváte tyto prvky:

• Vápník
• Křemík

• Hořčík

• Síru

• Fosfor

• Vitaminy A, B1, B3, C, D, E.

Zdroj: poshepky.com

Pokud se Vaše nehty lámou, znamená to, že tělo postrádá mangan. Ten se podílí se na komplikovaných životně důležitých procesech lidského těla. Kromě zhoršení stavu nehtů může nedostatek manganu způsobovat závratě, ztrátu sluchu a permanentní únavu.

Existuje strava, která obsahuje mangan a všechny další důležité prvky pro zdravé nehty.

1. Mořské plody

Raci, mušle, korýši, krevety, ryby, chobotnice – to vše je neuvěřitelný poklad pro naše tělo, který obsahuje nezbytné nenasycené mastné kyseliny a vitamíny.

2. Semena a ořechy

Tyto produkty obsahují bílkoviny, vlákninu, antioxidanty a éterické oleje. Obsahují také velké množství vitamínů, včetně vitamínu E, mědi a hořčíku.

3. Listy špenátu

List špenátu má tmavě zelenou barvu. Tato velmi raná zelenina je neuvěřitelně zdravá. Jeden šálek špenátu obsahuje dvojitou denní dávku vitamínu A a 6x denní dávky vitaminu K.

4. Celé zrno.

Zrno obsahuje nejen mangan, ale také velké množství dalších užitečných stopových prvků. Odborníci doporučují užívat proso, bulgur, oves a hnědou rýži. Je to prevence proti mnoha kardiovaskulárních onemocnění.

5. Tofu
Tento si často se objevuje ve stravě vegetariánů, aby kompenzoval nedostatek masa ve stravě. Kromě manganu obsahuje vápník, železo, omega-3.

6. Luštěniny

Luštěniny jsou velmi důležité pro lidské tělo. Obsahují velké množství bílkovin, vlákniny, užitečných stopových prvků, jako je vitamin C, hořčík a další.

7. Černý sypaný čaj

Černý sypaný čaj obsahuje dostatečně velké množství manganu, proto se doporučuje pít denně.

Buďte zdraví!

Dodržujete zásady zdravého stravování?

Share