Aby se stovky děti vrátily do školy po karanténě, musí podstouoit testy: rodiče mnoha dětí to nechtějí

Více než 400 dětí je nyní v karanténě v Jihlavě. Všichni jsou žáky jedné základní školy. Brzy se budou muset vrátit do školy, ale než to budou moci udělat, budou muset podstoupit testy na koronavirus. Ale ne všichni rodiče s tím souhlasí.

Stalo se tak kvůli nákaze několika učitelů a několika žáků ve škole Evžena Rošického v Jihlavě.

Celý druhý stupeň základní školy je v karanténě už téměř 10 dní.

Zdroj: Gettyimages

Je známo, že na této škole pozitivní výsledek testu na koronavirus má 7 učitelů a několik žáků. Ředitel školy František Svoboda oznámil, že čeká na další pokyny od hygienické stanice.

Zdroj: Gettyimages

Asi 450 dětí se bude muset brzy vrátit do škol, aby pokračovalo ve výuce. Ale předtím, než to udělají, budou muset podstoupit testy a získat negativní výsledky.

Není to však tak jednoduché, mnozí rodiče jsou nespokojeni s tím, že jejich děti po karanténě budou nuceny podstoupit testy.

Zdroj: Gettyimages

„Já to vůbec nechápu, syn je zdravý celou dobu, už je deset dní doma a já nechci, aby podstupoval ty testy,“ řekla matka jednoho dítěte.

Podle této ženy by stačilo prodloužit karanténu ještě o několik dní. Ale ona nechce, aby její syn šel na ty testy v úterý.

Zdroj: Gettyimages

Opatření se ale týká i další tisíce dětí základních škol na Vysočině. Hygienici připouštějí, že takové opatření je dostatečně přísné a že by se muselo změnit.

Hygienik Jiří Kos z krajské hygienické stanice řekl, že už byly předány návrhy k nadřízeným orgánům, jak situaci řešit. Zatím ale žádné odpovědi od ministerstva zdravotnictví nepřišly.

Share