Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rezignoval na svou funkci: Andrej Babiš poděkoval ministru zdravotnictví za jeho práci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci uvedl, že se rozhodl podat demisi. Předseda vlády Andrej Babiš ministrovi poděkoval za jeho práci i za boj s první vlnou koronaviru letos na jaře. Nyní se ministr stane poslancem, ale bude se dál věnovat zdravotnictví.

„Funkci jsem vykonával srdcem spolu se svými kolegy. Za ty tři roky se podařilo prosadit mnoho změn,“ řekl Adam Vojtěch. Ministr zdravotnictví oznámil, ževe své funkci končí.

Zdroj: Instagram

Adam Vojtěch poděkoval všem, kteří ho podporovali. Podekoval předsedovi vlády Andreji Babišovi za jeho důvěru a za to, že měl možnost vést ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: Petr Topič, MAFRA

Poděkoval také všem svým kolegům z ministerstva a všem zdravotníkům. Vyjádřil také poděkování občanům za jejich podporu.

Opoziční politik Miroslav Kalousek se už vyjádřil k rezignaci ministra zdravotnictví. Na svém Twitteru napsal, že je jedno, kdo je ministr zdravotnictvi, protože veškerou odpovědnost nese premiér Andrej Babiš.

Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že nyní čeká, až premiér Andrej Babiš oznámí jméno nového ministra. Protože ministerstvo zdravotnictví je nyní nejdůležitějším ministerstvem v boji proti koronaviru.

Adam Vojtěch v neděli přiznal, že už několikrát uvažoval o rezignaci. Poslední měsíce o tom přemýšlel.

„Dělali jsme všechno pro to, abychom ochránili naše občany před nákazou a troufám si tvrdit, že jsme to v první vlně zvládli velmi dobře,“ řekl Adam Vojtěch v Otázkách Václava Moravce.

Zdroj: novinky.cz / Petr Horník

Podle jeho názoru udělal vše, co mohl v boji proti koronaviru udělat. Dodal, že udělal maximum a nemá se za co stydět.

Doufá také, že po jeho odchodu se ministerstvu zdravotnictví podaří problém koronaviru vyřešit. Sám ministr zdravotnictví zatím o svém odchodu na svých sociálních sítích ještě nic nenapsal.

V poslední době hodně lidí kritizovalo Adama Vojtěcha ve funkci ministra zdravotnictví. Kritizovala ho i řada opozičních politiků.

Share