Šíření koronaviru v Česku: V nedělí denní přírůstek nakažených koronavirem po šesti dnech je pod tisícovkou

Denní přírůstek nových případů nákazy COVID-19 poprvé po šesti dnech klesl pod 1 000.

Zdroj: nazory.aktualne.cz

České laboratoře tak zaznamenaly 985 nových případů nákazy. V sobotu toto číslo bylo zhruba o dvakrát vyšší.

Je nutné ale uvést, že se o víkendu obvykle méně testuje. Rekordem do dnes zůstává čtvrcení informace laboratoře o 3 129 nových případů.

Zdroj:irozhlas.cz

Celkem od začátku pandemie v Česku se nakazilo 49 290 lidí, zemřelo 503. Téměř polovina nakažených se vyléčila. Momentálně v České republice je zhruba 24 tisíce lidí.

Většina eviduje mírný průběh nemoci, hospitalizaci potřebovali 503 pacienty, z nichž 87 jsou ve vážném stavu.

Zdroj: e15.cz

Od začátku září epidemiologové evidují výrazné zvyšování denních přírůstků nakažených COVDI-19. Podle ministerstva zdravotnictví ale nemocnice nejsou přetížené a zvládnou mnohem více pacientů.

Nejhorší situace je v Praze, kde na 100 00 obyvatel je 217 potvrzených případů nákazy COVDI-19. Pak následuje Uherskohradišťsko s 202 případy a Kroměřížsko s 194 případy.

Zdroj: Vláda ČR

Vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že v nejbližší době můžeme čekat na denní přírůstky v rozmezí mezi 6 000 až 8 000.

Vláda tak reagovala s novými opatření s cílem zastavit šíření nákazy. V nejzačazenějších regionech včetně hlavního města, se vrátí povinnost nosit roušky na venkovních akcích nad 100 osob.

Zdroj:irozhlas.cz

V Praze také vysoké školy budou vyučovat jen na dálku.

Share