„Vážení a milí spoluobčané, obracím se na vás s prosbou. Zůstaňte doma“: požádal všechny Andrej Babiš a řekl, že ve středu bude vláda rozhodovat, co dál

Andrej Babiš prostřednictvím svých sociálních sítí oznámil, že vláda bude tuto středu hodnotit účinnost opatření. Poté bude rozhodnuto, zda bude nutné zavést nová opatření, nebo ne. Předseda vlády vysvětlil, že situace je nyní velmi vážná a hlavní bude příští týden. Jan Hamáček také řekl, že pokud nebude vidět účinnost opatření za několik dní, bude lockdown nutností.

Premiér řekl, že příští týden bude kabinet rozhodovat, jaká bude situace před Vánocemi. Předseda vlády také vyzval všechny Čechy, aby zůstali doma a zbytečně nikam nechodili.

Zdroj: ČTK

Andrej Babiš žádal, aby si Češi zatím užívali svého času s rodinou a ti, kteří mají možnost, aby pracovali z domova.

Zdroj: Facebook

„Nejdůležitější je nemít ten kontakt, to znamená nikam nechodit, necestovat, být s rodinou, a když jste s rodinou, tak vlastně nepotřebujete ani tu roušku,“ řekl Andrej Babiš.

Zdroj: Facebook

Premiér vysvětlil, že příští týden bude velmi důležitý. Tím, že většina zůstane doma, se tak podaří zachránit stovky dalších životů.

Zdroj: Petr Horník, Právo

Žádal, aby lidé chodili jen do práce a na nezbytné nákupy. Zároveň dodal, že je možné chodit do přírody, například do parku, to nikdo nezakazuje.

Zdroj: Facebook

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček v České televizi řekl, že vláda neplánuje tento týden zavést lockdown. Uvedl, že vláda o tom planovala jednat 2. listopadu. Ale pravděpodobně ještě existuje možnost, že se tato situace změní.

Zdroj: Vlada.cz

Kabinet podle něj ale nechce před Vánocemi zavírat nákupní centra a obchody. Určitě však budou nějaká přísná hygienická pravidla.

https://twitter.com/AndrejBabis/status/1317797576767344641?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1317797576767344641%7Ctwgr%5Eshare_3%2Ccontainerclick_0&ref_url=https%3A%2F%2Fpublish.twitter.com%2F%3Fquery%3Dhttps3A2F2Ftwitter.com2FAndrejBabis2Fstatus2F1317797576767344641widget%3DTweet

Share