Andrej Babiš říká, že současná čísla nejsou dobrá: má jisté obavy, proto by chtěl prodloužit nouzový stav

Ve čtvrtek dojde k dalšímu zmírnění opatření, začnou fungovat restaurace, obchody a fitness centra. Premiér Andrej Babiš má ale určité obavy z vývoje epidemiologické situace. Předseda vlády ve vysílání TV Nova řekl, že se mu současná čísla nelíbí, a proto požádají o prodloužení nouzového stavu o 30 dní. Také za několik týdnů bude jasné, které vakcíny schválí Evropská léková agentura.

Zatím premiér neví, zda to bude naposledy, kdy kabinet požádá o prodloužení nouzového stavu, nebo ne. Možná to bude muset udělat ještě začátkem příštího roku.

Ilustrační foto Zdroj: facebook.com

Andrej Babiš řekl, že vidí stále velká čísla a rozhodně se mu to nelíbí. Virus nikam nezmizel, a proto je stále třeba podniknout kroky k boji proti němu.

„Jediné řešení je vakcína. Takže my budeme žádat o prodloužení o 30 dnů,“ řekl Andrej Babiš ve Snídani s Novou.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Ve čtvrtek dojde k dalšímu rozvolnění opatření podle protiepidemického systému. Začnou fungovat bary, hospody, restaurace, všechny obchody a posilovny.

Ale jsou určitá omezení, například uvnitř obchodů může být pouze jeden kupující na 15 metrů čtverečních, a v restauraci u jednoho stolu může být ne více než 4 osoby.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Premiér by byl rád, kdyby občané byli velmi opatrní, protože se situace může velmi rychle zhoršit. Podle něj je nyní největší počet lidí za posledních 10 let, kteří zemřeli.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Přál by si, aby situace zůstala do Vánoc stabilní a před svátkem by nechtěl nic měnit. Disciplína je proto nyní pro všechny velmi důležitá.

Také premiér opět připomněl, že očkování bude dobrovolné a bezplatné. Jaké vakcíny budou schváleny Evropskou lékovou agenturou bude jasné někdy 15. prosince, možná později.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Premiér také řekl, že pokud mu lékař povolí očkování, tak to udělá. Řekl to tak, protože už více než 50 let nemá slezinu, hlavní imunitní orgán.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Předseda vlády také uvedl, že se na letošní oslavy Vánoc příliš nechystá. Podle svých slov se poradí s kamarádkami své ženy a koupí jí nějaký dárek, ale další dárky pro ostatní členy rodiny koupí jeho žena.

Téměř nikdy na to nemá čas. Letos se ale rozhodně Vánoce budou trochu lišit od předchozích let.

PSALI JSME: IVAN BARTOŠ BUDE VE VOLBÁCH LÍDREM PIRÁTSKÉ STRANY: V REFERENDU HO PODPOŘILA ABSOLUTNÍ VĚTŠINA ČLENŮ STRANY

PŘIPOMÍNÁME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU LABORATOŘE ODHALILY 5 176 NAKAŽENÝCH KORONAVIREM

Share