Ivan Bartoš bude ve volbách lídrem Pirátské strany: v referendu ho podpořila absolutní většina členů strany

Lídrem pirátů ve volbách do dolní komory parlamentu bude Ivan Bartoš, tudíž bude kandidátem na předsedu vlády. Získal 530 hlasů z 556 v uzavřeném on-line referendu. Celkem se mohlo hlasování zúčastnit asi tisíc účastníků fóra. Nyní Piráti diskutují o možnosti vytvoření koalice s hnutím STAN. Zástupci těchto dvou stran se k těmto výsledkům vyjádří ve středu během tiskové konference.

Piráti a Starostové se v referendu před týdnem dohodli na vytvoření koalice. Návrh koaliční smlouvy by měli vytvořit do 23. prosince.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hlasování o této smlouvě proběhne po 8. lednu. Ivan Bartoš poděkoval všem členům své strany, že mu jako lídrovi dali důvěru a že ho znovu zvolili.

Podle něj budou příští volby do Sněmovny velmi důležité pro budoucnost naší země. Nyní začínají vážné ekonomické problémy v naší zemi, takže je třeba je řešit jako první.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Jde ale o taktické cíle, ale strategický hlavní cíl označil za svobodnou zemi, kde je stát pro své obyvatele přítelem a pomáhá jim.

Cílí na vítězství a rádi by naplnili přání svých voličů ne v opozici, ale ve vládě. Chápou, že je to obrovská zodpovědnost řídit stát.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Proto k ní přistupujeme s velkým respektem, pokorou a promyšlenou vizí. Ve vedení této země chceme začít psát její novou, lepší budoucnost,“ uvedl Ivan Bartoš v tiskové zprávě.

Ivan Bartoš bude také kandidátem na premiéra či místopředsedu vlády. Jednání uvnitř jejich strany podle něj zůstávají velmi důležitá.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Předseda strany Pirátů uvedl, že jejich strana zůstává pro něj prioritou, že jejich program a hodnoty by měly být zachovány i v podmínkách koalice s jinou stranou.

Koalice Pirátů a hnutí STAN může být hlavním konkurentem vládnoucího hnutí ANO ve volbách. Agentura Kantar před měsícem provedla sociologickou studii, podle níž by Piráty podpořilo 21 procent dotázaných.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Pro hnutí STAN by hlasovalo zhruba 11 procent respondentů. Je možné, že jejich koalice bude mít opravdu velkou šanci na vítězství. Zbývá ještě znát reakce jejich voličů na tuto koalici.

PSALI JSME: IVANA GOTTOVÁ SDÍLELA NOVÉ VIDEO S MISTREM A POPŘÁLA VŠEM KRÁSNÉ PŘEDVÁNOČNÍ OBDOBÍ

PŘIPOMÍNÁME: PRYMULA VIDÍ RIZIKO V RYCHLÉM ROZVOLŇOVÁNÍ A CHCE POČKAT JEŠTĚ SEDM DNÍ: NYNÍ BY OTEVŘEL POUZE MALÉ OBCHODY

Share