Andrej Babiš se setkal s Milošem Zemanem na zámku v Lánech : Babiš po jednání řekl, že mnoho poslanců nechce podpořit prodloužení nouzového stavu o 30 dní

Prezident Miloš Zeman se na zámku v Lánech setkal s předsedou vlády Andrejem Babišem. Politici jednali o prodloužení nouzového stavu, který budou ve čtvrtek projednávat poslanci Sněmovny.

Prezident přijal premiéra na zámku v Lánech. Stalo se tak ve středu v 18 hodin. Andrej Babiš řekl, že to byla tradiční měsíční schůzka a nic víc.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Po schůzce s prezidentem premiér řekl, že zatím nemají podporu dostatečného počtu poslanců o prodloužení nouzového stavu.

To znamená, že vláda chce prodloužit nouzový stav o 30 dní, ale mnoho politických stran s tím nesouhlasí.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Andrej Babiš o tom hovořil s předsedou komunistické strany Vojtěchem Filipem, ten ale nepřislíbil, že podpoří vládní návrh.

Předseda vlády dodal, že důležité je, aby ministr zdravotnictví Jan Blatný dokázal vysvětlit, proč je třeba prodloužit o 30 dní.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman a Andrej Babiš také diskutovali o tématu daňového balíčku. Nyní v době epidemie je třeba se postarat o pracovníky a zajistit jim jistoty.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Já předpokládám návrh 15procentní daně. Myslím, že je to důležité pro to, abychom podpořili všechny zaměstnance,“ řekl Andrej Babiš.

Podle premiéra se na tom ale zatím nemohou dohodnout s koaličními partnery.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

O tématu vakcíny bude ve čtvrtek rozhodovat Evropská rada. Předseda vlády vyzval šéfa resortu zdravotnictví k vytvoření očkovacího plánu. Očkování bude dobrovolné.

PSALI JSME: KAREL HAVLÍČEK NAVRHUJE ZMĚNU PRO PROVOZ OBCHODŮ: MINISTR NAVRHUJE POSKYTNOUT VÍCE MOŽNOSTÍ OBCHODŮM

PŘIPOMÍNÁME: MAMINKY S KOČÁRKY BY SI S SEBOU MĚLY VZÍT I KOŠÍK: NĚKTEŘÍ LIDÉ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH JSOU POBOUŘENI TÍM, CO SE DĚJE

Share