Ministr zdravotnictví Roman Prymula dostal ochranku: Andrej Babiš vysvětlil, proč je nutné

Předseda vlády Andrej Babiš řekl, že kvůli výhrůžkám dostal ministr zdravotnictví Roman Prymula ochranku. Ministrovi začali vyhrožovat lidé kvůli opatřením proti koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví v pondělí obdrželo výhrůžný dopis i s neznámou látkou.

Andrej Babiš uvedl, že po těchto hrozbách je nutné, aby ministr zdravotnictví Roman Prymula dostal ochranku. A to bylo uděláno.

Zdroj: Profimedia.cz

„Lidi mu vyhrožují, snaží se demonstrovat před jeho bydlištěm. Má to dopad na celou jeho rodinu,“ vysvětlil Andrej Babiš pro iDnes.cz.

Ministr o ochrance poprvé promluvil minulý týden. Tehdy mluvil o svém nočním setkání s Jaroslavem Faltýnkem v restauraci.

Zdroj: Twitter / Úřad vlády ČR

Roman Prymula už má údajně ochranku asi dva týdny. Opakovaně dostával výhrůžky od neznámých lidí.

Deník N uvedl, že policisté tyto výhrůžky považovali za rizikové, proto bylo rozhodnuto ministra střežit. Tyto informace se také šířily na internetu.

Zdroj: ČTK

V pondělí museli policisté spolu s hasiči evakuovat část pracovníků ministerstva zdravotnictví. Ministerstvo dostalo výhrůžný dopis, navíc tam byla neznámá látka.

Policie zatím podrobnosti k případu nesdělila. Je známo, že byla evakuována jen část pracovníků ministerstva.

Zdroj: Michal Růžička, MAFRA

V tuto chvíli probíhá vyšetření této látky a po výsledcích vyšetření se policisté rozhodnou, co dál. O tom informoval Ondřej Moravčík z tiskového odboru prezidia

Zdroj: YouTube / Ministerstvo zdravotnictví ČR

Mluvčí ministerstva Jan Brodský pro ČTK řekl, že hasiči na místě zjistili, že látka nebyla nebezpečná. Vyšetření ale zatím pokračuje.

Share