Stále nemá pokoj: Gajerová kvůli dluhům vyhlásila bankrot

Minulého roku soudce zprávě Gajerové uznal 41 přihlášek od věřitelů ve výši 4 777 113 korun českých. Takový je právě ta částka, kterou by měla uhradit  hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Zdroj: ahaonline.cz

Jedním z věřitelů je společnost T&C DOMOV, od níž v roce 2015 převzala 70 tisíc korun a měla je vrátit. Tak se ale nestalo, a to kvůli určitým finančním problémům. A protože půjčku nesplatila až do loňského roku, kdy podala insolvenční návrh, dluh se podle dokumentů společnosti zvýšil na astronomickou částku – 476 440 korun. Společnost se také ucházela o tuto částku v soudním sporu s Gajerovou!

Zdroj: ahaonline.cz

Insolvenční správce však s tím nesouhlasí

Do sepisování dokumentů však u soudu zasáhl insolvenční správce. Uznal pouze pohledávky společnosti T&C DOMOV ve výši 169 309 Kč. Úroky a pokuty za všechno ostatní ne!

Zdroj: ahaonline.cz

„Při projednávání případu insolvenční správce zamítl evidovanou pohledávku ve výši 120 262,56 Kč,“ bylo ukázalo v rozhodnutí soudu.

Stručně řečeno, astronomické úrokové sazby společnosti neuznaly. A samozřejmě oni jsou proti takovému rozhodnutí.

Zdroj: ahaonline.cz

Oni požadují větší částku od herečky

Právník firmy podal apelaci kde se opíral na zákon o platební neschopností, a také tam bylo řečeno že takovou čistku požadují v souvislostí se splácením úvěru na základě úvěrové smlouvy.

Zdroj: ahaonline.cz

A tím se bude zabývat soud. Pokud ale firma uspěje, dluh Gaierové se zvýší. Situace nyní nepřidává duši klid herečky.

Měsíčně zaplatí 6300 korun

V rámci insolvenčního řízení Gajerová ukázala stálý příjem z divadla, který činí 17 500 tisíc korun. Insolvenční správce dostane 6300 korun měsíčně.

Zdroj: ahaonline.cz

Z dalších jednorázových příjmů z dabingu nebo seriálových rolí pak posílá další vypočtené platby správci. A to tak bude ještě během 4 roků.

Zdroj: ahaonline.cz

Share