“Ani moc nesmutním”: Proč Zdeněk Svěrák tak mluví o odchodu slavného režiséra

Známy česky režisér Jiří Menzel zemřel 5.záři roku 2020. Jeho manželka Olga sdílela vzpomínkové video, na kterém je jasně vidět, že odchod Jiřího nebyl drastický a moc těžký.

84letý kolega po divadlu Járy Cimrmana má jiný názor, protože byl svědkem utrpení slavného režiséra. Menzel zemřel v okolí své rodiny, kterou moc miloval.

Zdroj: super.cz

V posledních chvílích byl se svou manželkou Olgou a dvěma dcerkami, starší Aničkou Karolinou, které nebyla jeho, a mladší Evou Marii. Všichni jeho kolegové a kamarádi pláčou, kromě Zdeňka Svěráka.

“Ani moc nesmutním. Byl jsem svědkem utrpení, které prožíval dlouhou dobu,” řekl scenárista ČT. Zdeňka přesně věděl, že v minulosti režisér měl spoustu zdravotních problémů.

Zdroj: irozhlas.cz

“Nebylo to už k životu. Je to milosrdná smrt. Těch smutných zpráv je poslední dobou nějak moc. Umírají kolegové, vrstevníci i ti mladší, které jsem měl moc rád,” uvedl Zdeňka.

Známy scenárista je jenom o dva roky starší než zesnulý Jiří Menzel, ale už má hodně myšlenek o svém odchodu. “Člověka samozřejmě v těch chvílích napadne, že už je na řadě,” dodal Svěrák.

Zdroj: ahaonline.cz

Divadlo Járy Cimrmana je legendární pro Českou republiku, ale za posledních několik let zemřelo velké množství kolegů Svěráka. Například v minulém roce zesnul Jaroslav Weigel a také Václav Kotek, který nezemřel kvůli svému vysokému věku, ale spadl ze schodů ve vlastním domě.

Zdroj: reflex.cz

Share