Předpověď počasí na tento týden: Babí léto skončilo, přijde podzimní ochlazení a bude pršet

Vypadá to, že babí léto skončilo a nastal pravý podzim. Počasí bude proměnlivé a často bude pršet, takže je lepší mít s sebou deštníky. Horko už nebude, možné teploty budou maximálně 20 stupňů.

Český hydrometeorologický ústav hlásí, že kolem Britských ostrovů bude oblast tlakové níže. Ovlivní to počasí ve střední Evropě včetně naší země.

Zdroj: gettyimages

V pondělí bude převážně oblačno, na severovýchodě země bude polojasno. Téměř na celém území země bude pršet a na východě země mohou být bouřky.

Zdroj: ČTK

Průměrné teploty přes den budou mezi 12 až 16 stupni, na východě země mohou dosáhnout i 20 stupňů. Teploty v noci budou mezi 6 až 13 stupni.

V úterý bude polojasno, místy ale může být zataženo. Ráno může být mlha a během dne se mohou objevit přeháňky.

Zdroj: gettyimages

V západní části Čech bude po poledni oblačno. Teploty přes den maximálně dosáhnou 18 stupňů a v noci mohou klesnout na 6 stupňů.

Ve středu bude zataženo a bude pršet. Počasí se k večeru mírně zlepší. Teploty přes den budou 12 až 16 stupňů, v noci 7 až 11 stupňů.

Zdroj: Reuters / David W Cerny

Ve čtvrtek lze také očekávat mlhy, místy budou přeháňky. Bude zataženo nebo oblačno. Teploty v noci mohou klesnout až na 5 stupňů Celsia, přes den nepřekročí 16 stupňů.

Zdroj: gettyimages

V pátek bude také proměnlivé počasí a bude polojasno nebo oblačno. Večer mohou přijít přeháňky nebo deště. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni a v noci mezi 5 až 9 stupni.

Počasí o víkendu bude podobné, už nebude babí léto a stálé slunce. Bude zataženo a bude pršet, teploty budou mezi 5 až 17 stupni.

Share