Prezident Zeman je ochoten podpořit „drsná omezení“ proti covid-19, pokud budou nezbytná pro ochranu lidských životů: hlava státu také dodal, že vláda udělala chybu, když v létě znovu nezavedla povinnost nošení roušek

Prezident Miloš Zeman v neděli prohlásil, že nouzový stav byl zaveden, aby následně soudy nemohly posoudit některá opatření ministerstva zdravotnictví za protizákonná.

Zeman je dokonce ochoten podpořit „drastická opatření“, protože chce ochránit životy lidí.

Zdroj: blesk.cz

Prezident není ani proti případné karantény Prahy. V minulosti již navrhoval uzavřít Karvinu, kde bylo jedno z největších ohnisek šíření nákazy.

Hlava státu také dodal, že vláda udělala chybu, když v létě znovu nezavedla povinnost nošení roušek. Rozhodovalo se prý pod nátlakem veřejnosti a některých epidemiologů.

Zdroj: blesk.cz

Předseda vlády Andrej Babiš však svou chybu přiznal a prohlásil, že jednal pod vlivem atmosféry ve společnosti.

Zdroj: aktualne.cz

Zeman dodal, že vláda musela reagovat na náladu veřejnosti, která návrat roušek odmítala.

Prezident ale řekl, že se uvolnění opatření protáhlo příliš dlouho a přísná opatření se nezaváděla ani v době, když se koronavirus rozjel znovu naplno.

Zdroj: blesk.cz

Miloš Zeman i přes to považuje Babiše za silného lídra, který dokázal zlepšit českou ekonomiku před koronavirovou krizí a poradil se i s první vlnou nákazy.

Prezident také plně podporuje nového ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi a doufá, že druhou vlnu zvládne, jako zvládl tu první.

Zdroj: Ladislav Křivan, MAFRA

Zemana netrápí tolik počty nakažených, ale rostoucí počet obětí koronaviru. Proto je ochoten podpořit drsná opatření, která by dokázala zachránit lidské životy.

Od pondělí proto bude v Česku platit nouzový stav, který ministerstvu dovolí nová omezení zavádět.

Zdroj: blesk.cz

Konavirus si v Česku vyžádal již 711 obětí. Ode dneška začínají platit nová opatření, která se týkají provozu škol, volnočasových aktivit a jiných hromadných akcí.

Share