Vláda schválila distribuci 1 respirátoru a 5 roušek všem občanům ČR, starším 60 let: „Česká pošta je na to připravena a uděláme to neprodleně,“prohlásil Andrej Babiš

Vláda rozhodla, že lidé nad 60 let dostanou od vlády respirátory třídy FFP2 a roušky. Celkem se rozdá 3 miliony respirátorů a 15 milionů roušek.

Posílat se budou poštou a každý senior dostane jeden respirátor a 5 roušek. „Česká pošta je na to připravena a uděláme to neprodleně,“ prohlásil předseda vlády Andrej Babiš.

Zdroj: aktualne.cz

O tom, že by starší lidé mohli dostát od státu ochranné pomůcky se Babiš zmiňoval ještě minulý týdne a během začátku volební kampaně.

Zdroj: Youtube

Vláda také předá 3,2 milionu roušek do volebních místností, které se využijí během hlasování v říjnu.

V úterý byl zaznamenán další rekord nakažených a poprvé se denní nárůst dostal na tisíc případů. To bylo důvodem, proč ministr zdravotnictví Adam Vojtěch rozhodl, že se znovu zavede plošné nošení roušek uvnitř budov.

Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

„Je to v kontextu situace, která u nás je,“ vyjádřil se k opatření předseda vlády. Babiš také dodal, že se celo léto o rouškách mluvilo jako o projevu nesvobody apod.

Premiér řekl, že rozhodnutí ministerstva zdravotnictví vyplývá z doporučení expertů, kteří si myslí, že nošení roušek je potřeba zavádět po cele republice, nejen v Praze.

Zdroj: irozhlas.cz

„Je potřeba zkrátka brát ten vir vážně,“ ukončil premiér.

Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Share