„Situace stále není dobrá, není to tak, jak jsme si představovali“: Babišovi se nelíbí tempo klesání počtu nakažených a podle premiéra rozvolňování musí být dobře promyšlené

Denní nárůsty nakažených nejsou už tak vysoké, jak tomu bylo před časem, ale stálé to nejsou čísla, která si vláda představovala. Promluvil o tom na tiskové konferenci premiér Andrej Babiš.

Předseda vlády proto dodal, že rozvolňování musí být postupné a provedené s rozmyslem. Jak uvádí CNN Prima News, Babiš neřekl, jak stávající čísla mohou ovlivnit zmírnění opatření v pondělí.

Zdroj: gettyimages.com

„Situace stále není dobrá, čísla sice klesla, ale není to tak , jak jsme si představovali,“ prohlásil premiér. Babiš také dodal, že testování antigenními testy bude dobrovolné a doporučuje ho, protože se během Vánoc budeme setkávat s rodinou blízkými.

Učitelé by podle ministerského předsedy měli mít možnost otestovat se zdarma na začátku prosince a následně znovu po zimních prázdninách.

Zdroj: gettyimages.com

Pro zvýšení testovacích kapacit ministr zdravotnictví Jan Blatný uvažuje o využití pomoci iniciativ, jako jsou Podané ruce nebo Lékaři pomáhají Česku. Šéf resortu chce, aby lidé měli co nejvíce odběrových míst.

„Bude to velká akce,“ řekl Blatný s tím, že pomáhat bude i armáda. Testování učitelů proběhne od 4. do 18. prosince a je určeno pro snížení rizika nakažení mezi pedagogy a spuštění třetí vlny nákazy.

Zdroj: youtube.com

Od 18. prosince do konce roku by pak bylo umožněno otestovat se všem, kdo si to přeje. Antigenní test má výhodu, že výsledek je znám do čtvrt hodiny po provedení výtěru z nosu. Tento druh testování je levný, ale není tak spolehlivý jako PCR testy.

Už několik dní se uvažuje o tom, že se v pondělí Česko posune do 3. stupně, což by znamenalo další vlnu rozvolňování vládních opatření. Konečné rozhodnutí padne v neděli během jednání vlády.

Zdroj: youtube.com

PSALI JSME: ŠÍŘENÍ KORONAVIRU V ČESKU: ZA PŘEDCHOZÍ DOBU BYLO ODHALENO 4 931 PŘÍPADŮ NÁKAZY, POČET HOSPITALIZOVANÝCH POSTUPNĚ KLESÁ

PŘIPOMÍNÁME: ITÁLIE BIJE NA POPLACH: ZEMĚ ZAZNAMENALA NEJVĚTŠÍ POČET LIDÍ OD DUBNA, KTEŘÍ NÁKAZU KORONAVIREM NEPŘEŽILI

Share