Šíření koronaviru v Česku: za předchozí dobu bylo odhaleno 4 931 případů nákazy, počet hospitalizovaných postupně klesá

Ve středu bylo odhaleno 4 931 případů nákazy koronavirem. Nyní je počet nemocných 82 259 lidí, ale za celou dobu dvou vln bylo více než 507 tisíc případů nákazy. Ve středu bylo také výrazně méně úmrtí než v minulých dnech, a to 47.

První případy nákazy koronavirem v naší zemi byly odhaleny prvního března. Od té doby bylo v Česku odhaleno více než 507 tisíc případů nákazy.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Ministerstvo zdravotnictví ve svých statistikách uvádí, že se již uzdravilo více než 417 tisíc lidí. Aktivních případů je zatím 82 259.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Zatím nejsou všechny údaje na webu Ministerstva zdravotnictví aktualizovány kvůli technickým závadám. Například zatím nejsou statistiky o počtu provedených testů za středu.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Počet úmrtí také postupně klesá, například v úterý na koronavirus zemřelo 109 lidí a ve středu 47 lidí. To je nejnižší číslo za poslední měsíc a půl.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Před třemi týdny byl průměrný počet mrtvých denně kolem 200. Od vypuknutí pandemie v naší zemi zemřelo 7 633 lidí.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Klesá také počet hospitalizovaných. Nyní je počet hospitalizovaných pacientů 5 413, ale ještě na začátku tohoto měsíce jich bylo více než 8 300. Ve vážném stavu je nyní 815 pacientů.

Ilustrační foto Zdroj: gettyimages.com

Počet hospitalizovaných je nyní zhruba 6,6 procenta z celkového počtu aktivních případů nákazy. Před deseti dny byl tento ukazatel téměř 10 procent.

Ilustrační foto Zdroj: mzcr.cz

Největší počet nakažených na 100 tisíc obyvatel je nyní na Havlíčkobrodsku, a to 597 nakažených na 100 tisíc obyvatel. V jiných regionech naší země je situace výrazně lepší.

PSALI JSME: BABIŠ CHCE ZAJISTIT ŽENÁM S NÍZKÝMI PŘÍJMY PŘÍSTUP K BEZPLATNÝM DÁMSKÝM HYGIENICKÝM POTŘEBÁM: POSTARAT SE O TO MÁ MINISTRYNĚ SCHILLEROVÁ

PŘIPOMÍNÁME: DOMINIKA GOTTOVÁ PROMLUVILA O PLÁNECH PO NÁVRATU DO ČESKA: DOUFÁ, ŽE JIŽ NEBUDE ŘEŠIT ŽÁDNÉ PROBLÉMY

Share