Bohumír Dufek připustil, že někteří podnikatelé budou muset změnit profesi: „Náš trh práce potřebuje především dělnické a technické profese“

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek rozhodně nenechal klidným mnoho majitelů restaurací barů a hotelů. Nedávno prohlásil, že nic strašného se nestane, pokud zhruba polovina restaurací, hospod a barů zkrachuje. Ale pokračoval a prohlásil, že tito lidé by se museli rekvalifikovat na nějaké delnické profese. U některých lidí to vyvolalo nepříliš příjemné emoce.

Na webu Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek uvedl, že nejvíce v době krize utrpěly restaurace, hotely a cestovní kanceláře. Zejména tyto oblasti podnikání byly postiženy v Praze.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dodal, že v české ekonomice mají služby zhruba 60procentní podíl. Proto předpokládal, že by bylo nutné vytvořit rekvalifikační kurzy, aby se lidé z postižených oblastí mohli naučit jinou práci.

Z tohoto důvodu napsal, jaké profese by v blízké budoucnosti mohly býtna tuzemském trhu práce žádané. Dělnické profese byly vždy žádané, zejména ty dělníky, kteří svou práci umějí dělat kvalitně.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Náš trh práce potřebuje především dělnické a technické profese,“ řekl Bohumír Dufek. Například již nyní jsou požadovány kvalifikovaní řemeslníci.

Kromě toho také poukázal na to, že chybí středoškoláci s maturitou, kteří by zvládli moderní techniku. Takových pracovníků je třeba v průmyslové výrobě a v některých dalších.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Vyjádřil také svůj názor na možný psychologický problém. Podle něj zaměstnanci umějí měnit zaměstnání nebo profese, často se to stává nuceně.

Ale pro podnikatele je to jiné, nyní se stala taková situace, se kterou někteří živnostníci a OSVČ „neumí myšlenkově srovnat“.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Dodal, že bohužel pro mnohé z nich bude nutné si uvědomit, že ne všichni se budou moci vrátit ke svým snům a podnikání. Nyní je jiná doba, doba krize a možná dojde k nějaké změně struktury trhu.

Bohumír Dufek nedávno také řekl, že nechápe, proč bychom v naší zemi měli mít kolem 40 tisíc hospod. Podle něj by bylo lepší, kdyby stát více podporoval výrobu a ne služby.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Podle dostupných údajů se pak výroba pohybuje kolem 36 procent českého HDP. Tyto výroky se nelíbily mnoha podnikatelům a představitelům opozice.

PSALI JSME: CHLAPEČEK BYL VELMI ZLOBIVÝ V OBCHODĚ: REAKCE DĚDEČKA VŠAK VELMI PŘEKVAPILA

PŘIPOMÍNÁME: „MŮŽEME ZAČÍT SNÍT O UKONČENÍ PANDEMIE,“ UVEDL ŠÉF SVĚTOVÉ ZDRAVOTNICKÉ ORGANIZACE

Share