Budeme nuceni žít s virem, pokud se neproočkujeme: Uvedl ministr vnitra Jan Hamáček po setkání s prezidentem Milošem Zemanem na Hradě

K vítězství nad pandemií koronaviru je nutné očkování. Uvedl to ministr vnitra Jan Hamáček po setkání s prezidentem Milošem Zemanem. Prezidenta zajímalo, zda kabinet vytváří nějakou kampaň na podporu očkování obyvatel.

Kolem poledne přišel vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček na Pražský hrad na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

Hlavními tématy jejich setkání byl daňový balíček, rozpočet a očkování obyvatel. Například prezidenta zajímalo, jakým způsobem hodlá kabinet očkování podpořit.

Ministr vnitra uvedl, že prezident si myslí, že očkování obyvatel naší země je žádoucí, abychom mohli epidemii překonat.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

„Pokud nezvládneme to proočkování, tak by nás čekalo další soužití s virem, kdy budeme každé ráno počítat, jestli to je na třetí, nebo na čtvrtý stupeň,“ řekl na tiskové konferenci Jan Hamáček.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

S prezidentem se měl setkat také předseda komunistické strany Vojtěch Filip. KSČM se nedokázala s kabinetem dohodnout na podpoře rozpočtu na rok 2021.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

S nimi bude ještě diskutovat na toto téma ministryně financí Alena Schillerová. V první řadě půjde o snížení obranného rozpočtu o 10 miliard korun.

Ilustrační foto Zdroj: youtube.com

KSČM by chtěla, aby vláda snížila rozpočet na obranu, a tím by se podařilo ušetřit 10 miliard korun. O tématu budou diskutovat také Vojtěch Filip a Miloš Zeman.

Jan Hamáček uvedl, že prezident Miloš Zeman není zastáncem podobných úspor.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1336275935423832064

PSALI JSME: ŽENA PORODILA „NEJSTARŠÍ“ DÍTĚ NA SVĚTĚ: DÍTĚ JE MLADŠÍ ZA SVOU MATKU JEN O ROK A PŮL

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM SKORO JAK AFRIČANKY“: ORNELLA KOKTOVÁ OKOMENTOVALA DALŠÍ TĚHOTENSTVÍ V JEJÍ RODINĚ

Share