Důvěra Čechů v účinnost opatření proti koronaviru rapidně klesá: Nevěří ani polovina občanů

Necelá polovina Čechů (48%) věří v účinnost opatření proti koronaviru. Vyplývá to z aktuálního výzkumu CVVM. Na jaře v účinnost opatření věřilo 86% lidí.

Zdroj: youtube.com

Výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění se zaměřil na koronavirovou krizi a postoje občanů k ní. Zjistilo se, jak občané hodnotí reakci českého státu a jeho institucí na epidemii COVID-19.

Zdroj: youtube.com

86% populace považovalo v červnu opatření za účinná, v červenci si to myslelo 61% občanů, v září důvěra v účinnost koronavirová opatření klesla na 48%.

Zdroj: youtube.com

Naopak se postupně zvyšuje podíl lidí, kteří považují opatření v boji proti koronaviru za neúčinná. Nedůvěra Čechů vzrostla z 11% v červnu na 32% v červenci a na 44% v září.

Zdroj: youtube.com

Agentura CVVM poznamenala, že názor lidí na účinnost opatření souvisí s důvěrou k vládě Andreje Babiše.

64% těch, kteří důvěřují vládě, považuje tato opatření za účinná. Mezi lidmi, kteří nedůvěřují vládě, považuje 32% respondentů opatření za účinná.

Zdroj: youtube.com

Pokud jde o rozsahu protikoronavirových, v září to 60% respondentů považovalo za adekvátní.

V červenci to bylo 66%, v červnu – více než 70%. Podle názoru 23% dotázaných v září byla přijata nedostatečná opatření. Více než 10% lidé považuje, že je opatření příliš mnoho.

Zdroj: youtube.com

V hodnocení srozumitelnosti zavádění opatření byla veřejnost rozdělena téměř na polovinu. Podle 52% lidí jsou opatření jasná.

Share