České dráhy budou nově pokutovat cestující za odmítnutí nasadit si roušku ve vlaku: jakou pokutu za tento přestupek můžete dostat

České dráhy se rozhodly pokutovat cestující, pokud budou odmítat nosit masky ve vlacích. Kvůli tomu musely změnit své smluvní podmínky.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Je to reakce podniku na opakované případy, kdy lidé odmítají dodržování pokynů vlakového personálu.

Nově od 1. října tak personál bude moci vystavit cestujícímu přirážku například za nenošení roušky ve vlaku. Oznámila o změnách ve Smluvních přepravních podmínkách Českých drah mluvčí podniku Vanda Rajnochová.

Zdroj: e15.cz

Podobných případů údajně přibývá a v médiích se ostře řešil případ Martiny z Brněnska. Žena cestovala ve vlaku bez roušky a dostala od průvodčího pokutu 4 600 korun.

Podobná situace vládne i v městské hromadné dopravě. Před několika dny v poutech skončil muž na pražském Florenci, když na výzvu strážníků nereagoval a následně se údajně začal chovat agresivně.

Zdroj: e15.cz

Kauza, kdy se musel zastavit vlak, byla rozhodující pro České dráhy. Nyní cestující může dostat pokutu, pokud neposlechne pokyny, které mu dá zaměstnanec podniku. Většinou se jedná o průvodčího.

Pokuta je stanovená ve výši 1 000 Kč. V případě zaplacení do dvou týdnů, může být snížená na 400 Kč.

Zdroj: cnews.cz

Ostatní přepravci zatím podobné situace řeší domluvou. Pokud by ale něco podobného vzniklo, mohou vyloučit cestujícího z přepravy.

Zdroj: denik.cz

Leo Express proto nabízí roušky zdarma. Když ale i tak cestující ji odmítá nasadit může se udělit pokuta až 1 000 Kč.

Zdroj: Youtube

Share