Ministerstvo zdravotnictví představilo další změny v pravidlech pro nošení roušek, což vyvolalo vlnu kritiku, hlavně ze strany opozice. Považují tyto kroky resortu za amatérské, i když uznávají, že vyjmutí škol z opatření je správný krok.
Předseda občanských demokratů Petr Fiala tvrdě reagoval na nařízení vlády a myslí si, že premiér s ministrem zdravotnictví zkoušejí, co všechno lidé vydrží.
„Nikdo neví, co vlastně platí,“ napsal politik a situaci porovnal s pohádkou o Pyšné princezně.
A.Babiš s A.Vojtěchem by si už konečně měli přestat dělat z lidí blázny. Nebo zkoušejí, co všechno veřejnost vydrží? Nikdo neví, co vlastně platí.
Je to jak v Pyšné princezně “odvolávám, co jsem odvolal”, ale to byla pohádka…— Petr Fiala (@P_Fiala) August 20, 2020
Martin Baxa (ODS) uvítal rozhodnutí o vyjmutí škol. Stejně si ale myslí, že vláda postupuje v otázkách epidemiologických opatření populisticky, amatérsky a nahodile, z čeho má strach.
„Selský rozum někdy zvítězí i na ministerstvu zdravotnictví…,“ prohlásil místopředseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík s tím, že vše mu připomíná cirkus.
Předseda STAN Vít Rakušan tvrdí, že vláda pokračuje ve zmatcích a chaosu. Pravidla se mění velmi často a nikdo neví, co očekávat dal.
„Nemohli bychom už zase stát řídit jako stát?“ podotkl politik.
Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová tvrdí, že ještě rozumí, když vláda nevěděla, co dělat v březnu, kdy epidemie jen začínala, ale nyní v srpnu už tomu nerozumí.
Pekarová Adamová říká, že vláda může ztratit důvěru lidí v přijímaná opatření a je složité vyznat se v tom, co nakonec platí.
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že se opatřeními plně zabývá resort zdravotnictví a toto ministerstvo by mělo být schopně je odůvodnit.
Předseda Pirátů Ivan Bartoš napsal na Twitteru, že vláda nemá žádný plán, jak postupovat, když vidí, jak se jejich opatření každý den mění. Navíc dodal, že kabinet dostal návrhy i od Pirátské strany, ale nevyužil je.
Předseda SPD Tomio Okamura označil postup vlády za politickou hru na účet občanů. Politik prohlásil, že čtvrteční jednání jsou „naprostou šarádou“ a vládní představitele musí být za ně odpovědní.