Pravidla nošení roušek od 1. září se změnila: Adam Vojtěch po schůzce s Andrejem Babišem pravidla zmírnil

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že od začátku září dojde ke změnám v pravidlech nošení roušek. Oznámil to ministr po schůzce s premiérem Andrejem Babišem. Změny se budou týkat škol, obchodů a služeb.

Ve čtvrtek se konala tisková konference, během níž ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil změny týkající se pravidel nošení roušek.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Například nyní nošení roušek ve školách bude záviset na semaforu. To znamená, že bude povinné v případě, že škola bude umístěna v regionu, který bude označen oranžovou nebo červenou barvou.

Původní plán byl změněn po 25 hodinách po jeho zveřejnění. Vláda tentokrát velmi rychle změnila své rozhodnutí.

Zdroj: Facebook Andreje Babiše

Ministr školství Robert Plaga mezitím oznámil, že semafor bude obnoven už v pátek, aby školy měly čas na přípravu do 1.září.

Pravidla byla zmírněna nejen pro školy. Také nyní bude možné chodit bez roušek do obchodů, restaurací, kadeřnictví a některých dalších míst.

Bude však nutné zakrývat nos a ústa v nemocnicích, veřejné dopravě či na úřadech. Toto pravidlo se bude týkat i volebních místností letos na podzim.

Zdroj: Instagram

Ministr zdravotnictví vysvětlil, že pravidla mohou být v budoucnu změněna. Například je plánováno setkání týmu odborníků na konci září, vše bude záviset na epidemiologické situaci v zemi a v jednotlivých regionech.

Na schůzku s premiérem Andrejem Babišem dorazila i hlavní hygienička v zemi Jarmila Rážová a šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek.

Zdroj: Jan Handrejch, Právo

Premiér si pozval ministra zdravotnictví a celý jeho tým, aby pravidla trochu probrali. Andreji Babišovi se nelíbilo, že v těchto pravidlech bylo příliš mnoho výjimek.

Podle premiéra právě kvůli těmto výjimkám tato pravidla vypadala velmi chaoticky. To je důvod, proč požádal některé odborníky, aby přišli k němu, aby trochu aktualizovali tato pravidla a udělali je trochu jednodušší.

Zdroj: novinky.cz / Petr Horník

Původní pravidla ministr zdravotnictví oznámil ve středu odpoledne. Lidi některá pravidla překvapila, například opět povinné nošení roušek v restauracích.

Také bylo původně uvedeno, že je nutné zakrýt ústa a nos ve všech vnitřních prostorách ve všech budovách. Ale v nové verzi pravidel už tento bod není tak přísný, ministerstvo zdravotnictví trochu ustoupilo.

Share